PO uderza w PiS billboardami. „Uwaga! Ucieka do Brukseli”

Redakcja
15.04.2019 11:43
PO uderza w PiS billboardami. „Uwaga! Ucieka do Brukseli”
fot. Twitter: Grzegorz Drobiszewski

PO-KO ruszyło w poniedziałek z kampanią „akcja ewakuacja”, która prezentuje billboardy z wizerunkami polityków PiS startującymi do PE. „Będziemy odkrywać prawdę, rozliczymy PiS” – oświadczyli politycy PO-KO. „To jest akcja informacyjna, to nie jest kampania negatywna” – podkreślono.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PO-KO przygotowała billboardy, na których umieszczono zdjęcia kandydatów PiS w wyborach do PE podpisane: „Uwaga ucieka do Brukseli”. Przy zdjęciu wicepremier Beaty Szydło znajduje się napis: „niech opowie o milionach dla swoich”, przy zdjęciu minister edukacji Anny Zalewskiej napisano: „Niech opowie co zrobiła dzieciom”. Billboardy będą przedstawiać też wicemarszałek Sejmu Beatę Mazurek, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, byłego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Pod każdym zdjęciem jest też napis: „zatrzymaj PiS wybory 26 maja”.

Zobacz także

Poseł PO-KO Mariusz Witczak podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej przed siedzibą PiS na ul, Nowogrodzkiej w Warszawie, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która „boi się prawdy”. „Albo milczą, albo chowają się za ochroniarzami, albo chowają się za propagandą” – zauważył poseł. „Będziemy odkrywać prawdę – rozliczymy PiS” – zapowiedział polityk.

Zobacz także

Podkreślił, że kampania wyborcza powinna być oparta o prawdę i rzetelne informacje o politykach PiS. „To jest akcja informacyjna, to nie jest kampania negatywna. To jest akcja ściśle wymuszająca dyskusję i debatę na temat PiS-u” – dodał Witczak. Jak zauważył, „wyjazd do Brukseli ma być oparty o bardzo rzetelny wybór i nie może polegać na tym, że ci politycy uciekają przed odpowiedzialnością i chcą z Brukseli zrobić przechowalnię przed własnymi problemami, przed gniewem społecznym”.

Jak zaznaczył Witczak, w Brukseli „dobra reputacja pomaga załatwiać poważne sprawy”, a według niego kandydaci PiS do PE są „skompromitowani w kraju oraz za granicą”.

RadioZET.pl/PAP