Biedroń wyzywa do debaty Kaczyńskiego i Schetynę

Redakcja
24.04.2019 13:22
Biedroń wyzywa do debaty Kaczyńskiego i Schetynę
fot. PAP

Lider Wiosny Robert Biedroń zaproponował szefom PiS i PO: Jarosławowi Kaczyńskiemu i Grzegorzowi Schetynie, odbycie debaty 3 maja o przyszłości Polski i Europy. „Czas, byście w końcu powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję polskiej edukacji, służby zdrowia czy systemu emerytalnego” – dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Chciałbym wezwać panów, panie Kaczyński, panie Schetyna, porozmawiajmy o Polsce, porozmawiajmy o Europie. Zapraszam was z tego miejsca, tutaj pod budynkiem Sejmu, który stał się symbolem waszych kłótni, do wielkiej debaty. Porozmawiajmy we trójkę, 3 maja wieczorem, przed kamerami, przed zwykłymi ludźmi, Polkami i Polakami, o przyszłości Polski i Europy, porozmawiajmy o tym, w jakim kierunku nasza ojczyzna ma się rozwijać – zaapelował Biedroń w środę na konferencji prasowej przed Sejmem.

Porównajmy nasze wizje. Jaką wizję ma PO i Grzegorz Schetyna, jaką wizję ma Jarosław Kaczyński i PiS, jaką wizję ma Robert Biedroń i Wiosna. Porównajmy te wizje. Zacznijmy w końcu spierać się o nasze postulaty, o nasz program, o to, jak sprawić, żeby Polkom i Polakom w końcu żyło się bardziej szczęśliwie i lepiej.

Robert Biedroń, Wiosna

Polityk ocenił, że rachunek 14 lat rządów PO i PiS to „długi bilans kłótni i jeszcze dłuższa lista niezałatwionych spraw”, jednak – jak przekonywał – kłótnia to „nie to samo, co dialog i czysta dyskusja”.

Zobacz także

– Czas z tym skończyć, czas przejść do rozwiązywania realnych problemów, czas, byście w końcu powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję: wizję polskiej edukacji, służby zdrowia czy systemu emerytalnego. Wiem, że przez 14 lat nie starczyło wam na to czasu, ale przyszedł ten czas, bo przed nami ważne wybory – wybory do PE, a później wybory do polskiego parlamentu, które zdefiniują tak naprawdę naszą „mapę drogową”, zdefiniują to, w jakim kierunku Polska będzie zmierzała – mówił Biedroń.

Zobacz także

Poinformował jednocześnie, że uruchomiony zostaje zegar, który będzie odliczał czas do zaproponowanego przez niego terminu debaty.

RadioZET.pl/PAP