Zamknij

Spięcie między Huebner a Halickim. Poszło o baner na wiadukcie. „Postępuje Pan nieuczciwie”

17.05.2019 14:01
Huebner
fot. Vincent Van Doornick/Isopix/East News

Europosłanka Danuta Huebner zarzuciła Andrzejowi Halickiemu (PO), że jego komitet wyborczy zerwał jej baner wyborczy zawieszony w Warszawie oraz zastąpił swoimi materiałami. „Sukces w polityce, szczególnie europejskiej, można osiągnąć jedynie uczciwością” – napisała na Twitterze. Do sprawy ustosunkował się już także poseł Platformy. 

„Panie @AndrzejHalicki, nie ma Pan decyzji ZDM na ten wiadukt. Sukces w polityce, szczególnie europejskiej, można osiągnąć jedynie uczciwością. Zrywając moje materiały wyborcze i wieszając swoje, postępuje Pan nieuczciwie i bezprawnie. Proszę ponownie zawiesić mój banner” – napisała na Twitterze Danuta Huebner.

Wpis opatrzyła dwoma fotografiami kładki nad ulicą Rzymowskiego w Warszawie. Na jednym ze zdjęć widać, że na przeprawie zawieszony jest jej baner wyborczy, a na drugim banery Andrzeja Halickiego.

Zobacz także

Jak zapewnił w rozmowie z PAP Andrzej Halicki, nikt z jego sztabu nie zdjął reklamy Danuty Huebner. Zapewnił, że osobiście pomoże w zawieszeniu nowej reklamy Danuty Huebner. Po kilku minutach polityk przekazał PAP, że w tym miejscu wszystkie jego banery zostały zdjęte. „Pozwolenie na zawieszenie materiałów wyborczych w tym miejscu ma komitet wyborczy” – powiedział PAP Halicki.

Zobacz także

Andrzej Halicki oraz Danuta Huebner kandydują z listy Koalicji Europejskiej w okręgu warszawskim.

RadioZET.pl/PAP/Twitter