Zamknij

Gorąco na debacie TVP. Kukiz do homoseksualistów: Jak wy chcecie te dzieci rodzić?

24.05.2019 00:00
debata tvp
fot. PAP/Piotr Nowak

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w niedzielę, a na trzy dni przed głosowaniem w studiu TVP odbyła się debata przedstawicieli wszystkich komitetów. "W życiu nie zgodzę się na instytucję małżeństw homoseksualnych. Jednym z podstawowych zadań małżeństwa jest posiadanie potomstwa, a jak chcecie to potomstwo rodzić?" - pytał Lider Kukiz'15, Paweł Kukiz, komentując kwestię małżeństw homoseksualnych. 

Debata w TVP przed wyborami do PE została podzielona na pięć części: bezpieczeństwa, przyszłości Unii Europejskiej, gospodarki, europejskich wartości oraz pozycji i roli Polski w UE. Jedno z pytań dotyczyło praw małżeństw homoseksualnych. 

W naszej ocenie nie może być zgody na to, żeby UE propagowała zboczenia i dyktowała nam wartości. Europa to nie multikulturalizm i zacieranie naszych wartości. Nikt nie może nas cenzurować

Powiedział Krzysztof Bosak (Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy)

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział natomiast, że jest za związkami partnerskimi, po to, "aby regulować sprawy odwiedzin w szpitalu czy sprawy finansowe".

Natomiast w życiu nie zgodzę się na instytucję małżeństw homoseksualnych. Jednym z podstawowych zadań małżeństwa jest posiadanie potomstwa, a jak chcecie to potomstwo rodzić?

Pytał Paweł Kukiz (Kukiz'15)

Jak dodał, małżeństwa homoseksualne otwierają furtkę do adopcji dzieci, a "dziecko powinno mieć mamę i tatę", a nie "dwóch tatusiów".

A co na to PiS? Jadwiga Wiśniewska przypomniała nagraną wypowiedź Rafała Grupińskiego z PO, że związkami osób tej samej płci, jego ugrupowanie zajmie się dopiero po wyborach, bo inaczej Polacy by ich "pogonili". "Rzeczywiście, gdyby Polacy wiedzieli o tym, jaki plan ma tęczowa koalicja, zdecydowanie by ją pogonili" - mówiła Wiśniewska.

Zobacz także

Stanowisko Lewicy Razem jest bardzo proste. Dajcie ludziom żyć tak jak chcą, to nie jest rola polityków, aby wtykali ludziom nos pod kołdrę, tak jak to nie jest rola polityków, by mówili ludziom, jakie mają wyznawać wartości.

powiedział Adrian Zandberg (Lewica Razem)

Krzysztof Śmiszek, prywatnie wieloletni partner Roberta Biedronia, odwołał się do słów papieża Franciszka: kim jestem, żeby osądzać gejów czy lesbijki? „Każdy w Europie powinien czuć się godnie” – dodał i podkreślił: „Wiosna mówi jednoznacznie tak dla związków partnerskich i małżeństw homoseksualnych”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/TVP

C