Wpadka posłanki PiS na debacie w TVP. Internauci: co na to prezes?

23.05.2019 22:31
Debata TVP
fot. Twitter/TVP Info screen

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w niedzielę, politycy mobilizują więc siły przed głosowaniem. W czwartek w siedzibie TVP odbyła się debata wyborcza. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich sześciu komitetów, które zarejestrowały listy w 13 okręgach. Podczas niej nie zabrakło jednak wpadek czy uszczypliwości.

W debacie w TVP przed wyborami do Parlamentu Europejskiego PiS reprezentowała Jadwiga Wiśniewska. Posłanka, której zaledwie dwa dni wcześniej wytknięto w sieci kompromitującą wpadkę, właśnie zaliczyła kolejną.

Przypomnijmy, że we wtorek Wiśniewska sfotografowała się z maszyną do pisania. Zdjęcie z dopiskiem: "Kochani piszę do Was – proszę o Państwa głos 26 maja!" opublikowała na Twitterze. Czujni internauci zauważyli jednak, że w maszynie brakuje papieru. Szybko posypały się więc kpiny i fotomontaże.

Pomimo wpadki kandydatka do Parlamentu Europejskiego ze śląskiej „jedynki” na liście PiS reprezentowała partię Jarosława Kaczyńskiego podczas czwartkowej debaty w studiu Telewizji Polskiej.  Wiśniewska, zapytana o wprowadzenie euro w Polsce, stwierdziła, że "euro jest gwarancją wzrostu gospodarczego Polski". To twierdzenie później powtórzyła, znów nawiązując do europejskiej waluty.

„Sensacyjna ta debata. Pani poseł Wiśniewska zachwala zalety euro dla Polski”, "Co na to Prezes?" – piszą w sieci internauci i dziennikarze. W końcu Kaczyński mówi zdecydowane „nie” euro.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP