Zamknij

To koniec Koalicji Europejskiej? Polityk PSL: projekt został zamknięty

27.05.2019 11:21
To koniec Koalicji Europejskiej? Polityk PSL: projekt został zamknięty
fot. Jan Bielecki/EastNews

Koalicja Europejska nie dotrwa do kolejnego sprawdzianu? Po przegranych wyborach do PE w szeregach formacji pojawia się coraz więcej głosów rozczarowania. „Umawialiśmy się na Koalicję Europejską do wyborów do PE” – mówił w #RZECZoPOLITYCE Piotr Zgorzelski z PSL, który przyznał, że wynik Koalicji Europejskiej „nie jest wynikiem marzeń”.

– Projekt (red. Koalicja Europejska) został zamknięty podczas wczorajszego głosowania – stwierdził Piotr Zgorzelski. W jego ocenie w kampanii wyborczej „musi być więcej konkretu niż abstraktu”. „Tu PiS odrobił lekcję” – dodał.

Zobacz także

– PSL ma otwarte wszystkie możliwości. Mamy atut – lider, który jest młody, ale jest już doświadczonym politykiem. Nowoczesna chadecja z liderem, który cieszy się bardzo wysokim poparciem, daje szansę – mówił Zgorzelski. Jaką może pójść PSL? Polityk podkreślił, że nie przekreśla współpracy z dotychczasowymi partnerami z Koalicji Europejskiej. Wspólna lista do Sejmu wciąż jest możliwa.

Zobacz także

– Zakładaliśmy trzy mandaty i te trzy mandaty wydaje się, że będą – mówił o wyniku wyborczym kandydatów PSL. Jak dodał, sam opowiada się za tym, by na wybory do parlamentu budować „nowy projekt nowoczesnej chadecji”.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita

C