Brudziński ostro o Konfederacji: to zmarnowanie głosu i de facto wsparcie dla PO

Mikołaj Pietraszewski
21.05.2019 09:34
Brudziński ostro o Konfederacji: to zmarnowanie głosu i de facto wsparcie dla PO

Każdy głos oddany na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy to będzie zmarnowaniem głosu i będą się z niego cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą - powiedział we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński, dodając, że wsparcie dla tego skrajnego ugrupowania to "de facto wspieranie Platformy Obywatelskiej". 

Brudziński, który jest liderem listy PiS w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim, w porannej audycji w Polskim Radiu 24 zaapelował do wyborców o nie oddawanie głosów na KWW Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy. - Jeżeli komukolwiek z was, czy waszym znajomym chodziło po głowie, czy zastanawialiście się państwo, czy nie zdywersyfikować swojego poparcia dla prawicy, czy nie warto oddać głos na nich, to będzie to zmarnowanie głosu - ocenił minister.

Zobacz także

- Każdy głos oddany na ludzi Korwina, na ludzi Winnickiego (...) będzie zmarnowaniem głosu i będą się z tego głosu cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą w Izraelu i wszędzie na świecie, (...) to skrajne ugrupowania, bazujące na pseudo patriotycznym nurcie. Jest to osłabianie szans na utrzymanie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość - podkreślił Brudziński. Jak dodał, "dzisiejsze głosowanie na Konfederacje jest de facto wspieraniem Platformy Obywatelskiej".

Zobacz także

W niedzielę 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy wybiorą 52 europosłów spośród ponad 800 kandydatów. We wszystkich 13 okręgach listy zarejestrowało się 6 komitetów. Są to: KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Kukiz'15, KW Wiosna Roberta Biedronia, KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej,  KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

RadioZET.pl/PAP