Zamknij

Janina Ochojska choruje na raka piersi. „Nie rezygnuję z kandydowania do PE”

Redakcja
17.04.2019 10:24
Janina Ochojska choruje na raka piersi. „Nie rezygnuję z kandydowania do PE”
fot. MAREK KUWAK/REPORTER/East news

Kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do PE Janina Ochojska poinformowała we wtorek za pośrednictwem Twittera, że kilka dni temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Oświadczyła, że nie rezygnuje z kandydowania w zbliżających się wyborach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ochojska jest „jedynką” na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

Zobacz także

„To, co dotychczas robiłam w PAH-u, chcę kontynuować w PE”

– Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu. Jak Państwo wiecie, kandyduję do Parlamentu Europejskiego i chcę Państwu powiedzieć, że nie rezygnuję z kandydowania – powiedziała Ochojska w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Zobacz także

Dodała, że kandydowanie do PE jest dla niej bardzo ważnym etapem w życiu.

– To, co dotychczas robiłam w PAH-u, chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim – powiedziała założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

„To jest tylko etap w życiu”

– Żeby kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu. I każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą – powiedziała.

Janina Ochojska apeluje do kobiet o regularne badania. Dowiedz się, jak ogromne mają one znaczenie w profilaktyce raka piersi!

Ochojska poinformowała, że będzie komunikować się z wyborcami w kampanii za pomocą Facebooka, Twittera oraz na Skypie.

– Życzę Państwu dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych. Żeby nadzieja, która niesie się zmartwychwstaniem, była udziałem nas wszystkich. Dziękuję bardzo – powiedziała

RadioZET/PAP