Zamknij

Kaczyński ostro o walucie euro. O nauczycielach nie wspomniał

Redakcja
13.04.2019 12:14
Kaczyński ostro o walucie euro. O nauczycielach nie wspomniał
fot. PAP

Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom - powiedział w sobotę w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Niezależnie od tego, jaki będzie mechanizm przyjęcia euro, w ten czy inny sposób na tym stracimy - dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezes PiS wygłosił przemówienie podczas lubelskiej konwencji PiS. Wątek swojego wystąpienia poświęcił przyjęciu przez Polskę waluty euro.

Zobacz także

Przekonywał, że euro służy tylko tym krajom, które są silne gospodarczo - takim jak Niemcy czy Holandia. Ale już np. Francja na walucie euro traci, nie mówiąc już o Grecji.

"Czy polska gospodarka na tym zyska? Bardzo wątpliwe" - mówił Kaczyński. "Czy zyskają na tym kieszenie Polaków, czy po raz kolejny zostaną zmniejszone, zredukowane, mówię tu o ich zawartości, o domowych budżetach?" - dodał.

"Niezależnie od tego jaki będzie mechanizm przyjęcia euro (...), w ten czy inny sposób na tym stracimy, będzie kolejny wstrząs" - podkreślił prezes PiS.

Zobacz także

Dlatego - dodał prezes - "mówimy +nie+ euro, mówimy +nie+ europejskim cenom". "Mówimy europejskie płace, a nie europejskie ceny i mamy poparcie większości Polaków" - przekonywał.

Stąd zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach i jesiennych wyborach parlamentarnych będzie gwarancją tego, że w sprawie waluty euro Polska postąpi właściwie - przekonywał. 

RadioZET.pl/PAP