Koalicja Europejska rośnie w siłę. Schetyna: W przyszłym tygodniu nowe partie i środowiska

Redakcja
10.05.2019 18:52
Koalicja  Europejska rośnie w siłę. Schetyna: W przyszłym tygodniu nowe partie i środowiska
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Koalicja Europejska rozszerzy się o nowe podmioty. - Prezentacja partii i środowisk, które wesprą ten projekt jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, nastąpi w przyszłym tygodniu - poinformował w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O planach rozszerzenia Koalicji Europejskiej o nowe podmioty Schetyna poinformował podczas piątkowej debaty z amerykańskim historykiem Timothy Snyderem. Koalicję - projekt powołany pod koniec lutego na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego - współtworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna oraz Zieloni.

Grzegorz Schetyna w rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił, że rozmawia z kolejnymi środowiskami i partiami politycznymi, które miałyby wesprzeć Koalicję, jeszcze przed wyborami do PE, a później być może też w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Rozmawiamy ze środowiskami, partiami politycznymi (...) Mamy wielu chętnych do wspierania programu Koalicji Europejskiej w tej kampanii. Liczymy też na następne kroki i aktywności przed wyborami parlamentarnymi. Będziemy to przedstawiać w przyszłym tygodniu

LIDER PO

Dodał, że Koalicji Europejskiej zależy na wsparciu "tych wszystkich aktywnych, którzy chcą się zaangażować, wiedzą jak ważna jest ta kampania i te wybory". - Jesteśmy dobrej myśli, że będziemy mogli przedstawić szerszy skład naszej politycznej rodziny - zaznaczył szef Platformy.

Zobacz także

Schetyna wyraził przekonanie, że nowe partie i środowiska będą współtworzyć koalicję na jesienne wybory parlamentarne.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja; Polacy wybiorą w nich 52 polskich eurodeputowanych.

RadioZET.pl/PAP