Zamknij

Mocne przemówienie Schetyny. ''Żaden pedofil nie schowa się w kurii. Nie cofniemy się''

11.05.2019 10:53
Grzegorz Schetyna
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

W Teatrze Dramatycznym w Płocku (Mazowieckie) odbyła się w sobotę konwencja regionalna Koalicji Europejskiej (KE). - Walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem; przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie, nigdzie- zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej w Płocku wzięli udział szef PO Grzegorz Schetyna, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty i jeden z liderów Partii Zieloni Marek Kossakowski.

https://twitter.com/KEuropejska/status/1127131268179726336

Na Mazowszu liderem listy KE w wyborach do PE jest europoseł Jarosław Kalinowski z PSL. Na kolejnych miejscach, są m.in.: europoseł PO Dariusz Rosati, b. podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Ireneusz Sitarski z SLD, a także b. szef CBA Paweł Wojtunik z PO.

Konwencja KE w Płocku. Schetyna obiecuje dodatkowe 100 mld z budżetu UE 

Grzegorz Schetyna podkreślił, że Koalicja Europejska chce równego traktowania, równości wobec prawa, równego dostępu do edukacji i opieki zdrowotnej. - Europa może nam w tym pomóc, bo z jednej strony pilnuje praworządności, a z drugiej strony daje pieniądze na rozwiązywanie naszych problemów tu, na miejscu. Trzeba tylko umieć je wziąć, a my umiemy - oświadczył lider PO.

Za dodatkowe 100 mld zł, które uzyskamy w nowym budżecie UE na następne 7, lat ruszymy z trzema programami: europejska ochrona zdrowia, europejskie płace i coś co dla równości w Polsce ma znaczenie podstawowe: narodowy program rozwoju wsi. Chcę zwrócić się do polskich rolników, którzy już wiedzą, rozmawialiśmy o tym, że w przyszłym budżecie unijnym wynegocjowanym przez PiS ma być o 15 mld zł mniej na polską wieś. Takie są smutne fakty. To jest odpowiedzialność i nieudolność rządu PiS

GRZEGORZ SCHETYNA

Jak wskazał, europosłowie PiS głosowali przeciwko rezolucji przygotowanej przez europosłów PO i PSL, która - przekazał - gwarantowała pieniądze dla polskiej wsi. - Dlaczego tak zrobili? Trudno zgadnąć. Chyba tylko dlatego, że przygotowała tę rezolucję delegacja PO i PSL - zauważył Schetyna. "Politycy PiS, musicie się opamiętać" - apelował.

Zobacz także

Schetyna podkreślił, że mieszkańcy wsi muszą być tak samo traktowani, jak mieszkańcy miast. - Nie może być tak, że rzeczy dostępne w miastach są tylko marzeniem na wsi. Każdy Polak - niezależnie gdzie mieszka - musi mieć dostęp do lekarza, do przedszkola dla swoich dzieci, czy po prostu do sprawiedliwego startu - oświadczył szef PO.

Pedofilia w Kościele. Ostre słowa Schetyny 

Grzegorz Schetyna w Płocku mówił również o bezpieczeństwie dzieci i walce z pedofilią w Kościele. - Walka z pedofilią to nie jest walka z Kościołem; przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie, nigdzie - powiedział szef PO. 

Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: tu nie może być żadnej kalkulacji. Jeżeli ktoś krzywdzi dzieci, to ma iść do więzienia. Koniec i kropka

GRZEGORZ SCHETYNA

RadioZET.pl/PAP