Kaczyński straszny ''seksualizacją dzieci''. Pary homoseksualne nazwał ''zagrożeniem''

11.05.2019 11:19
Jarosław Kaczyński
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

W Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy odbyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie głos zabrał m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, który straszył seksualizacją dzieci. - Musimy bronić dzieci, żeby w Polsce istniała normalna rodzina - mówił 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PiS zainaugurował konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowie. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Z listy PiS w okręgu kujawsko-pomorskim, gdzie odbyła się sobotnia konwencja, kandydują europoseł PiS Kosma Złotowski, poseł Tomasz Latos, radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski, posłanka Joanna Borowiak oraz były poseł Zbigniew Girzyński.

Konwencja PiS. Kaczyński o seksualizacji dzieci 

Jarosław Kaczyński mówił podczas konwencji w Bydgoszczy o obronie prawa do wychowania własnych dzieci. - Do tego, żeby nie były seksualizowane niemal od kołyski, ale właściwie można powiedzieć - od kołyski, żeby nie wprowadzano tych programów wychowawczych, które będą degenerować - podkreślił.

Według prezesa PiS w Polsce powinna istnieć normalna rodzina, którą tworzy kobieta i mężczyzna jako małżeństwo oraz ich dzieci. - To też jest dzisiaj zagrożone - ocenił.

Żeby pary homoseksualne nie mogły też eksperymentować dziećmi tzn. ich adoptować, żeby dzieci nie były przedmiotem eksperymentów, które są w interesie bardzo niewielkiej mniejszości, ale nie są przede wszystkim w interesie dzieci i nie są w interesie przyszłości naszego narodu, a dzieci to przyszłość

Prezes PiS

Prezes PiS mówił rownież o obronie tradycji, wartości i polskości. - Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński mówił, że jeżeli będzie ktoś chciał zniszczyć naród, to zacznie od Kościoła. Spójrzmy na ten atak na Kościół, otóż trzeba się obronić, Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami - oświadczył szef PiS.

Zobacz także

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

RadioZET.pl/PAP