Zamknij

Marek Suski: „W KE już doszło do rozpadu, PSL w potrzasku”

28.05.2019 09:27
Marek Suski: „W KE już doszło do rozpadu, PSL w potrzasku”
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Wyraźne zwycięstwo PiS nad Koalicją Europejską skomentował szef gabinetu premiera, Marek Suski. Jego zdaniem lada chwila dojdzie do rozpadu KE. Zdaniem Suskiego wielkim przegranym kampanii jest PSL, które zdecydowało się wejść do „tęczowej koalicji”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wysokie poparcie dla KE, ale równie pokaźna strata do PiS pozostają tematami politycznych komentarzy. Radości ze zwycięstwa nie kryją w partii rządzącej.
W dzisiejszym programie Polskiego Radia 24 do wyniku KE odniósł się Marek Suski. Jego zdaniem o przegranej politycznej konkurencji zaważył przede wszystkim „brak wiarygodności”.

PiS obiecywało różne rzeczy i myśmy te rzeczy wykonywali w trakcie tych prawie czterech lat. Natomiast co do Koalicji Europejskiej, to mnóstwo czynników się na to złożyło, ale z całą pewnością to, o czym mówię – brak wiarygodności. W jej szeregach trwa poszukiwanie kozła ofiarnego.

Marek Suski

Jego zdaniem wraz z wynikiem wyborów doszło do rozpadu Koalicji Europejskiej. Suski dostrzega, że jeden z koalicjantów, Polskie Stronnictwo Ludowe, znalazł się w potrzasku.

– PSL doznał ogromnej porażki, wchodząc do tej „tęczowej” czy „różowej” Koalicji. Oni są dzisiaj w potrzasku: jak zostaną, to przepadną, a jak wyjdą, to rzeczywiście mają trudną sytuację. Ludzie im będą zarzucali, że wprowadzili do europarlamentu niektóre bardzo dziwne osoby – mówił polityk.

Marek Suski nie krył zdziwienia, odnosząc się do kontrowersyjnej tezy byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który powiedział w Onecie, że PiS wygrał m.in. w kręgach niepłacących podatków.

Zobacz także

– Wszystko wskazuje, że ileś milionów Polaków, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, to są ludzie, którzy podatki płacą. Mówienie o tym, że jest ponad 6 mln ludzi, którzy nie płacą podatków, to bzdura. Pan prezydent nas już przyzwyczaił do różnych dziwnych wypowiedzi, zachowań – zakończył Suski.

RadioZET.pl/Polskie Radio

C