Marsz dla Europy 2019: Warszawa. Kiedy, gdzie i dlaczego się odbędzie?

Paweł Żurek
15.05.2019 14:36
Marsz dla Europy 2019: Warszawa. Kiedy, gdzie i dlaczego się odbędzie?
fot. Jan BIELECKI/East News

Marsz dla Europy 2019 już niebawem odbędzie się w Warszawie. Pochód został zorganizowany przez Koalicję Europejską. Sprawdzamy kiedy i dlaczego przejdzie Marsz dla Europy, a także jaka będzie trasa Marszu.

Marsz dla Europy: kiedy się odbędzie? Gdzie odbędzie się Marsz dla Europy? Dlaczego przejdzie Marsz dla Europy? Sprawdzamy co wiadomo o Marszu, który zorganizowała Koalicja Europejska. 

>> Kandydaci Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego [KE, WARSZAWA, MAZOWSZE]

Marsz dla Europy: kiedy się odbędzie?

Marsz dla Europy odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 roku. Zbiórkę zaplanowano na godz. 12 na placu Zamkowym. Zgromadzenie zostało zgłoszone na 50 tysięcy uczestników.

>> Wiosna: kandydaci do Parlamentu Europejskiego [LISTY, WYBORY 2019]

Gdzie odbędzie Marsz dla Europy? [TRASA]

Marsz dla Europy ma przejść z placu Bankowego w kierunku ulicy Marszałkowskiej. Pochód zakończy się na placu Konstytucji.

>> Wybory do Europarlamentu 2019 - OKRĘGI wyborcze: jakie są i ile ich jest?

Marsz dla Europy: dlaczego się odbędzie?

Organizatorzy Marszu dla Europy poinformowali, że pochód w Warszawie to manifest, który ma pokazać jak ważna jest dla nich obecność Polski w Unii Europejskiej.

- Chcemy zamanifestować przywiązanie do Unii Europejskiej, a także pokazać, jak ważne są wybory do Parlamentu Europejskiego.Organizujemy marsz m.in. dlatego, że liczymy na taką dużą mobilizację Polaków w wyborach do europarlamentu - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

W Marszu dla Europy może wziąć udział Donald Tusk. Jego przyjazd do Warszawy zapowiedzieli już przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

>> Program wyborczy PiS 2019: wybory do Parlamentu Europejskiego [PROGRAM POLITYCZNY PiS]
 

RadioZET.pl/PZ