Zamknij

Andrzej Duda w orędziu: Idźmy na wybory. Niech to będzie święto naszej demokracji

23.05.2019 20:17
Andrzej Duda
fot. prezydent.pl

Andrzej Duda wygłosił w czwartek orędzie w sprawie zbliżających się wyborów do Europarlamentu. Prezydent zachęcał Polaków do głosowania i zapewnił, że będzie to "święto naszej demokracji".

Prezydent Andrzej Duda wygłosił w czwartek wieczorem orędzie, w którym zachęcał Polaków do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego

Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy.

Jak dodał prezydent, jest przekonany, że frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego znacznie przewyższy tę sprzed pięciu lat. „Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie” – powiedział.

Duda przyznał, że niektórzy mogą traktować niektóre kwestie poruszane przez Brukselę lub Strasburg jako zbyt odległe. „Nic bardziej mylnego” – stwierdził, podkreślając, że to, jak kształtuje się Europa, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas i to "nasze głosy, razem z głosami milionów obywateli innych państw wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia".

Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi, miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna.

Prezydent – jak mówił – jest przekonany, że "nowo wybrani europarlamentarzyści będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie, przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju". "Jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo" - dodał Duda i podkreślił, że "Unia to nie tylko prawa, to też obowiązki. Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości miedzy państwami były wartościami rzeczywistymi" - zaznaczył prezydent.

Zobacz także

RadioZET.pl