PiSbusy z „lekcjami demokracji” przemierzają Polskę. „Decydujemy o losach rodzących się dzieci”

14.05.2019 10:24
PiSbus
fot. Twitter screen

Wybory do europarlamentu coraz bliżej. Kandydaci dwoją się i troją, żeby zdobyć zaufanie swoich potencjalnych wyborców. Ci z PiS z okręgu warszawskiego rozpoczęli właśnie objazd „PiSbusem” po Warszawie. Cel? Zachęcić mieszkańców stolicy do wzięcia udziału w eurowyborach. W końcu trzeba – jak zaznaczył we wtorek Jacek Saryusz-Wolski – „wytyczyć dobrą drogę dla Polski”.

– To szczególne wybory. Obywatele powinni wziąć w nich udział – podkreślił europoseł, „jedynka” na warszawskiej liście PiS do PE Jacek Saryusz-Wolski.

Obywatele powinni pójść do wyborów i wytyczyć dobrą drogę dla Polski. […] Dzisiaj decydujemy o kursie Europy i o losach rodzących się dzieci.

Jacek Saryusz-Wolski

Jak dodał podczas porannej konferencji prasowej na warszawskim bazarze Wolumen, Unia jest obecnie nękana „kilkoma kryzysami” i „wymaga naprawy”.

– Polska chce być równo traktowana i chce, żeby jej interesy były reprezentowane i respektowane w Unii Europejskiej – mówił Saryusz-Wolski. Dlatego trzeba „iść do UE i bronić tych praw”. Jakich praw? To wyjaśnił europoseł Ryszard Czarnecki, „dwójka” w okręgu warszawskim.

Zobacz także

Wybory do europarlamentu. Czego chcą kandydaci PiS do PE?

Kandydaci PiS, jak mówił Czarnecki, nie zgadzają się na wprowadzenie euro, chcą też, żeby towary sprzedawane we Wspólnocie były takiej samej jakości we wszystkich państwach członkowskich i sprzeciwiają się nielegalnej imigracji.

To w Polsce powinno się decydować, jaka jest polityka migracyjna. Nie jest to kompetencja Unii Europejskiej.

Ryszard Czarnecki

Jak dodał startujący z list PiS, będą też bronić prawa do decydowania o własnych dzieciach i sprzeciwiają się m.in. ich seksualizacji i adopcji przez pary homoseksualne.

To m.in. o tym będą mówić kandydaci PiS do PE podczas przejażdżki PiSbusem po warszawskich dzielnicach. We wtorek odwiedzą, m.in. Bielany, Żoliborz, Wolę i Śródmieście. Ale w międzyczasie inny PiSbus przemierza  południe kraju. Na pokładzie – Beata Szydło, startująca z pierwszego miejsca list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. „Apelujemy o bezpieczną jazdę” – piszą już internauci.

RadioZET.pl/PAP/Twitter