Zamknij

Program wyborczy KE 2019: wybory do Parlamentu Europejskiego [PROGRAM POLITYCZNY KOALICJI EUROPEJSKIEJ]

Paweł Żurek
10.05.2019 14:41
Program wyborczy KE 2019: wybory do Parlamentu Europejskiego [PROGRAM POLITYCZNY KOALICJI EUROPEJSKIEJ]
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER

Programy wyborcze partii politycznych, w tym Koalicji Europejskiej , najczęściej decydują o tym na kogo oddamy głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W tym artykule przedstawiamy dokładny program polityczny i wyborczy partii. Sprawdźcie za czym w europarlamencie chce opowiadać się Koalicja Europejska. 

Koalicja Europejska: program wyborczy. Jaki program polityczny ma KE? Jakie postulaty ma Koalicja Europejska przed wyborami do Parlamentu Europejskiego? Sprawdzamy, co zaproponowało KE przed wyborami do europarlamentu.

>> Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego [WARSZAWA, MAZOWSZE]

Koalicja Europejska: program wyborczy. Jaki program polityczny ma KE? 

Program wyborczy KE został opublikowany na oficjalnej konferencji partii. Deklaracja Koalicji Europejska liczy dokładnie 10 punktów.  Ich dokładną treść znajdziecie poniżej:

>> Nowy sondaż CBOS: PiS zmiażdżył Koalicję Europejską. Wiosna poniżej progu

Program wyborczy Koalicja Europejska 2019: wybory do europarlamentu [DEKLARACJA EUROPEJSKA]

  • Polska wśród liderów Unii Europejskiej

Poprowadzimy polskie sprawy w Unii tak, żeby wartości i interesy Polaków były traktowane poważnie i załatwiane skutecznie. Skończymy z izolacją Polski w ostatnich latach, odbudujemy dobre relacje z pozostałymi krajami Unii

  • Unia na rzecz wyrównania poziomów życia Europejczyków

Tylko mocna pozycja Polski w Unii Europejskiej da Polkom i Polakom gwarancję takiego poziomu życia, jakim cieszą się obywatele bogatych krajów Unii. Drogą do dynamicznego wzrostu dochodów jest wzmacnianie jednolitego rynku, wspólnego obszaru handlu, inwestycji i usług, gdzie Polacy i ich firmy mogą wykorzystywać swe atuty.

  • Fundusze europejskie dla obywateli i samorządów

Według projektu budżet Unii na lata 2021–27 ma wzrosnąć o ponad 10 proc., a udział w nim Polski – spaść o tyle samo. To niedopuszczalne. Obronimy fundusze europejskie dla naszych regionów, miast i wsi oraz zadbamy o zwiększanie udziału samorządów w ich dystrybucji.

  • Unia czystego powietrza i taniej energii

Polska ma najgorsze powietrze w Europie. Pozyskamy środki unijne na zieloną energię, chroniącą klimat, nasze zdrowie, eliminującą smog, a zarazem tańszą dla przemysłu i tworzącą dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

  • Unia zdrowszego i dłuższego życia

W Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce, choroby nowotworowe są drugą przyczyną zgonów. Polska nadal pozostaje trzecim krajem pod względem umieralności na choroby nowotworowe w całej Europie. Stworzymy Europejski Program Onkologiczny, który odwróci niekorzystny trend i zdecydowanie skróci oczekiwanie na niezbędne badania.

  • Unia lepszej żywności i równych szans dla rolnictwa

Polskie rolnictwo dostarcza Europie znakomitą żywność, jednak potrzebuje dalszej modernizacji. Będziemy walczyć o prawdziwą równość szans w UE, także w obszarze dopłat bezpośrednich i wspólnych standardów jakości.

  • Unia Europejska wartości

Zadbamy, by normy UE, zwłaszcza równe prawa kobiet i mężczyzn, osób z niepełnosprawnościami oraz mniejszości, były stanowczo egzekwowane.
Unia wspólnego bezpieczeństwa. 

Europa potrzebuje dużych i mądrze zaplanowanych inwestycji w swoje bezpieczeństwo. Wymaga tego współczesny świat i nasze otoczenie, czasami wrogie. Będziemy się starać o ściślejszą współpracę obronną UE, ale i wzmocnienie sojuszu z USA w ramach NATO.

  • Unia Europejska dla młodych

Przyszłość Unii musimy projektować tak, by jak najlepiej służyła przyszłym pokoleniom. Otwartość, przedsiębiorczość i innowacyjność młodego pokolenia są gwarancją zrównoważonego rozwoju UE. Ułatwimy młodym podróżowanie po Europie, wprowadzając europejską legitymację studencką i szkolną gwarantującą jednolite zniżki i uprawniającą do opieki zdrowotnej w całej Europie.

  • Unia spójna transportowo i komunikacyjnie

Dokończymy rewolucję w polskiej komunikacji, zapewniając wszystkim Europejczykom, w tym Polakom, odpowiednie połączenia: kolejowe, drogowe i telekomunikacyjne.

>> Listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego: PiS [WYBORY 2019]

Program wyborczy: wybory do europarlamentu 2019

Koalicja Europejska jest jedną z partii, które pokazały już program wyborczy przed zbliżającymi się wyborami do europarlamentu. Oprócz KE, zrobiło to już także PiS. By sprawdzić program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości wystarczy wejść w link poniżej. 

>> Program wyborczy PiS 2019: wybory do Parlamentu Europejskiego [PROGRAM POLITYCZNY PiS]

RadioZET.pl/PZ