Schetyna: Dziś Polska nie zostałaby przyjęta do Unii

Redakcja
27.04.2019 10:53
Schetyna: Dziś Polska nie zostałaby przyjęta do Unii
fot. PAP

Gdyby dziś Polska ubiegała się o członkostwo w UE to nie zostałaby przyjęta; jako Koalicja Europejska nie damy wyprowadzić Polski z Europy - mówił w sobotę na konwencji regionalnej KE w Poznaniu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Dla państwa jednej partii, dla państwa upartyjnionych sądów po prostu w UE nie ma miejsca. Gdyby dziś Polska ubiegała się o członkostwo w UE, to nie zostałaby do niej przyjęta, więc niech nikt nie mówi, że polexit to przesada" - powiedział Schetyna.

Zobacz także

"My - PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni powołaliśmy wspólnie Koalicję Europejską, bo wiemy, że obecne wybory do PE, jesienne wybory do polskiego Sejmu i Senatu to będzie wielki wybór i nie damy wyprowadzić Polski z Europy ani formalnie ani mentalnie" - dodał.

Lider PO przekonywał, że KE będzie uczestniczyć w wielkich europejskich projektach. "Dzięki wsparciu Unii zwalczymy smog i zlikwidujemy węgiel jako paliwo do domów i mieszkań w ciągu najbliższej dekady" - zapewniał Schetyna.

18 maja w Warszawie wielki marsz Koalicji Europejskiej

"Zapraszam na wielki marsz, który zorganizujemy 18 maja w Warszawie. Zapraszam, jako Koalicja Europejska. Zapraszam was z Wielkopolski, z Pomorza i z Podlasia. Was, nauczycieli i was niepełnosprawnych. Was z mniejszości i z większości" - mówił Schetyna.

Zobacz także

Jak dodał, zaprasza młodych i starszych, wszystkich, którzy "chcą wolnej, europejskiej Polski".

RadioZET.pl/PAP