Zamknij

Kaczyński przed końcem ciszy wyborczej: "Wygraliśmy". PKW komentuje

27.05.2019 21:46
Wybory do Europarlamentu. Kaczyński złamał ciszę wyborczą PKW komentuje
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zwycięstwo PiS w wyborach do Europarlamentu Jarosław Kaczyński ogłosił jeszcze przed godziną 21, a zatem przed formalnym zakończeniem ciszy wyborczej. Już o 20.57 w sztabie Prawa i Sprawiedliwości słychać było głośne okrzyki „Jarosław! Jarosław!”. W poniedziałek sprawę skomentowała Państwowa Komisja Wyborcza.

TVP Info relacjonowała na żywo to, co jeszcze przed ogłoszeniem sondażowych wyników exit poll działo się m.in. w sztabie PiS. Tam informację o zwycięstwie partii Jarosława Kaczyńskiego podał tuż przed 21 sam jej prezes, choć formalnie wciąż obowiązywała jeszcze cisza wyborcza. Szanowni państwo, wygraliśmy” – powiedział Kaczyński, a transmisję błyskawicznie przeniesiono do sztabu Lewicy Razem.

Jeżeli obywatel uważa, że takim czy innym zachowaniem dana osoba naruszyła przepisy prawa wyborczego, to może złożyć doniesienie do prokuratury, ewentualnie złożyć protest do Sądu Najwyższego

powiedział w poniedziałek p.o. szefa PKW Wiesław Kozielewicz

Jak dodał, PKW nie zajmuje się oceną konkretnych zdarzeń, bo to nie jest jej kompetencja. "My wyrażamy stanowisko ogólne związane z przestrzeganiem reguł kampanii wyborczej. Natomiast nie stwierdzamy naruszenia w obszarze karnym, wykroczeniowym" - mówił.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

C