Zamknij

Starcie Rusin z Klepacką przed komisją wyborczą. "Wstyd", "co ta pani osiągnęła?"

26.05.2019 17:49
Rusin Klepacka
fot. Artur Zawadzki/ReporterAnna Karczmarz/Dziennik Polski/Polska Press/East News

Do spięcia słownego między Kingą Rusin a Zofią Klepacką doszło przed jedną ze stołecznych komisji wyborczych. Poszło o krytyczne wobec środowisk LGBT wypowiedzi medialne medalistki olimpijskiej. Całe zdarzenie zostało nagrane i można je zobaczyć w sieci. 

Do incydentu doszło w niedzielne popołudnie, w dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego przed jedną z obwodowych komisji wyborczych w warszawskim Śródmieściu. Trwające niespełna dwie minuty nagranie, które opublikowała na swoim profilu na Facebooku  Zofia Klepacka rozpoczyna się w momencie, w którym medalistka olimpijska w windsurfingu podchodzi zmierza w stronę Kingi Rusin. Nie wiemy jednak, od czego zaczęło się starcie między kobietami.

Zobacz także

Nagranie zostało już usunięte z profilu Klepackiej, ale udostępniono je na kilka profilach na Twitterze:

Dziennikarka i prezenterka TVN mówi do Klepackiej: "Wstyd, to jest po prostu wstyd", na co windsurferka "Chce mi pani jeszcze coś powiedzieć, kim pani jest?". Następnie wywiązuje się między nimi dialog - Klepacka zarzuca Rusin, że ta krzyczy i obraża ją z drugiego końca ulicy ("co ta pani osiągnęła"), Rusin z kolei przyznaje, że krzyczała, ale właśnie dlatego, by Klepacka ją usłyszała, zarzucając jej także szerzenie homofobicznych treści w przestrzeni publicznej (jednocześnie przyznając, że szanuje ją jako sportowca).  

Zobacz także

Klepacka filmuje całe zajście telefonem, co jakiś czas kamerując także dwie krewne Rusin, które wraz z nią udały się do komisji. W końcu, po tym jak panie nie doszły do porozumienia, Klepacka kieruje obiektyw na siebie, mówiąc raz jeszcze: pani Kinga Rusin, prezenterka TVN-u, krzyczy do mnie z drugiego końca "wstyd".

RadioZET.pl/Twitter