Zamknij

Co Patryk Jaki będzie robił w PE? „Będę walczył o cywilizację chrześcijańską”

27.05.2019 23:16
Wybory do PE. Patryk Jaki europosłem: Będę walczył o cywilizację chrześcijańską
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej ws. warszawskiej reprywatyzacji, jedzie do Brukseli. Czym zajmie się świeżo upieczony europoseł? O swoich planach Jaki mówił w poniedziałek w Telewizji Polskiej.

Patryk Jaki, mimo że był „trójką” w swoim okręgu, w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył niemal 260 tys. głosów. Jak podkreślono w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości” w TVP, to szósty rezultat w skali całego kraju i najlepszy wynik w historii wyborów wywalczony z innego miejsce niż pierwsze.

To właśnie w materiale „Wiadomości” wiceminister sprawiedliwości zdradził też, czym zajmie się jako europoseł.

Będę przede wszystkim walczył o cywilizację chrześcijańską, która jest w odwrocie. Po drugie, będę przedstawiał nasze argumenty i walczył o prawo Polski do reformowania własnego wymiaru sprawiedliwości.  

Zobacz także

Patryk Jaki powalczy z trollami w internecie

Jeszcze przed głównym wydaniem „Wiadomości”, Jaki pojawił się w „O co chodzi” w TVP Info, gdzie na temat wyborów do europarlamentu rozmawiał z Magdaleną Ogórek. W studiu nawiązano m.in. do tzw. farm trolli. Jak zapowiedział wówczas Jaki, „weźmie się za takie rzeczy”.

To jest instytucjonalnie akceptowane, mimo że ludzie, którzy za to odpowiadają wiedzą, że to jest haniebne łamanie prawa, dlatego to się teraz skończy. Ja chwile odpocznę i się naprawdę tym zajmę

Powiedział Patryk jaki w rozmowie z magdaleną ogórek

Dziennikarka podkreśliła przy tym, że sama„doświadcza tego cały czas”. „I pan widzę też, bo obserwuję pana Twittera” – dodała.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP

C