Zamknij

Biedroń wpadł w szał radości. Krzyczał ze sceny: Bawcie się dzisiaj dobrze

26.05.2019 22:16
Robert Biedroń
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Wybory do europarlamentu. Robert Biedroń to jeden z trzech polityków Wiosny, który w niedzielę otrzymał mandat do Parlamentu Europejskiego. - Zrobiliśmy to, daliśmy radę, jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce. To dopiero początek naszej drogi, na jesieni musimy być pierwszą siłą polityczną - powiedział lider Wiosny. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wybory do europarlamentu 2019 wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42,4 - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla Telewizji Polskiej, TVN i Polsatu. Kolejne miejsca zajęły: Koalicja Europejska - 39,1 proc., Wiosna - 6,6 proc., Konfederacja - 6,1 proc. 

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Ipsos: PiS obejmie 24 mandaty, Koalicja Europejska - 22, Wiosna Roberta Biedronia - 3, Konfederacja - 3 mandaty.

Zobacz także

Robert Biedoń: jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce

- Zrobiliśmy to, daliśmy radę, jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce - powiedział komentując wyniki exit poll Biedroń.

Dzisiaj udowodniliśmy, że da się, że można i Wiosna to zrobiła. Pokazaliśmy coś, co na polskiej scenie politycznej dawno się nie wydarzyło - pokazaliśmy, że mając marzenia, że będąc zdeterminowanymi, jesteśmy w stanie góry przenosić, że dzisiaj, po 4 miesiącach (od stworzenia partii - PAP), będziemy mieli swoich europarlamentarzystów w Brukseli i to jest wielki sukces

ROBERT BIEDROŃ

Jak zaznaczył, sukces ten "to dopiero początek". - Bawcie się dzisiaj dobrze, a od jutra ruszamy w dalszą drogę. (...) To jest dopiero przedwiośnie. Czekają nas wybory na jesieni i wtedy nie możemy już być trzecią siłą polityczną, musimy być pierwszą siłą polityczną - podkreślił lider Wiosny.

Zgromadzeni na wieczorze wyborczym ugrupowania w Warszawie aktywiści i sympatycy partii Biedronia odpowiedzieli mu skandując: "Zwyciężymy".

RadioZET.pl/PAP