Zamknij

Euforia w Gdańsku. Magdalena Adamowicz z pierwszym politycznym sukcesem

26.05.2019 22:47
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. W Gdańsku świętuje Magdalena Adamowicz
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

O godzinie 21 poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. W sztabie Koalicji Europejskiej w Gdańsku przyjęto je w milczeniu. Po kilku minutach wybuchła tam jednak euforia. To reakcja na informację, że mandat europosła w województwie pomorskim zdobyła najpewniej Magdalena Adamowicz, „dwójka” na liście Koalicji Europejskiej.

Magdalena Adamowicz może być prawie pewna wejścia do Parlamentu Europejskiego. Choć w polityce jest świeżą twarzą, na swoim politycznym koncie ma już pierwszy sukces. W wyborach do PE zdobyła 200 tysięcy głosów.

ZOBACZ: Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019

Wdowa po zamordowanym w styczniu prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu swoją kampanię oparła na jednym głównym haśle: walce z mową nienawiści.

To pokazuje, że to hasło i autentyczność jest ważna

Mówi Magdalena Adamowicz w rozmowie Radiem ZET

Po ogłoszeniu wyników zebrani w sztabie KE skandowali głośno „Magda! Magda!”, a jedną z pierwszych osób, które złożyły gratulacje nowo wybranej europosłance, była obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Wyniki wyborów do Europarlamentu na Pomorzu

Na Pomorzu na dwa mandaty może liczyć Koalicja Europejska, Prawo i Sprawiedliwość prawdopodobnie będzie miało jednego reprezentanta. 

Szanse na objęcie mandatu europosła mają Jarosław Wałęsa i Janusz Lewandowski z Koalicji Europejskiej, a także Anna Fotyga z Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

RadioZET.pl