Zamknij

Robert Biedroń w Radiu ZET: rząd PiS zostawił Polaków samych

22.11.2020 10:00
Robert Biedroń
fot. Radio ZET

- Rząd PiS teoretycznie i praktycznie zostawił w pandemii Polaków samych - mówi w Radiu ZET Robert Biedroń, europoseł Lewicy.

Zdaniem dzisiejszego Gościa Radia ZET, przez pandemię wielu przedsiębiorców już straciło swoje biznesy. - Rząd zostawił ich samych. Teoretycznie, bo nie przygotował nas na drugą falę koronawirusa. A praktycznie tysiące ludzi traci pracę, dzieci nie mają dostępu do normalnego nauczania, rodzice są tym zmęczeni, a służba zdrowia jest na skraju przepaści - mówi Biedroń.

Europoseł Lewicy dodaje: - Mamy państwo, które jest całkowicie sparaliżowane i to będzie sto dni nie tylko samotności, ale smuty w Polsce. PiS mówi o stu dniach solidarności, to może rząd w końcu zacznie być solidarny z pielęgniarkami, którym odebrał dodatki, które wywalczyła Lewica. Może rząd w końcu będzie z tymi restauratorami, którzy wychodzą na ulice i proszą państwo o pomoc.

Gość Radia ZET był pytany przez Joannę Komolkę o plan luzowania obostrzeń, który wczoraj przedstawił premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski: - Mogliśmy się wcześniej przygotować. Ten plan to "musztarda po obiedzie". Ludzie już dzisiaj podczas drugiej fali pandemii tracą pracę, restauratorzy zapowiadają, że wielu z nich już nie wróci do normalnej działalności. I tak jest w wielu branżach - odpowiada Biedroń.

RadioZET.pl