Zamknij

Szefowa Fundacji Radia ZET: Mamy dobre serca, chcemy się dzielić

24.12.2020 15:33
Aneta Lejman
fot. Radio ZET

- Pomagamy osobom z niepełnosprawnościami, ciężko chorym dzieciom. Nie odmawiamy też pomocy dorosłym, bo te dzieciaki kiedyś dorastają i też potrzebują pomocy – mówi specjalny, wigilijny „Gość Radia ZET”, szefowa Fundacji Radia ZET Aneta Lejman. Zaznacza jednocześnie, że „proszenie o pomoc jest trudne, bo zawsze łatwiej jest pomagać, ale przywraca wiarę w drugiego człowieka, kiedy uzyskujemy pomoc”.

Jak można pomóc podopiecznym naszej fundacji? - Jeżeli ktoś ma taką możliwość i chciałby wesprzeć, może wysłać SMS charytatywny pod numer 7245 o treści „serce”. Koszt to 2,46 brutto. Możemy zbierać też 1%. Gorąco zachęcam słuchaczy Radia ZET, żeby go przekazywać. Wspaniale, jeżeli państwo życzyliby sobie, żeby on trafił do Fundacji Radia ZET – mówi prezes Fundacji. Aneta Lejman zaznacza, że podopiecznych Fundacji Radia ZET los naprawdę doświadczył, ale „biorą swoje życie takim, jakie ono jest i robią wszystko każdego dnia, żeby było lepsze”.

Pytana przez Beatę Lubecką o to, ilu osobom, w ciągu ponad 20 lat, pomogła Fundacja Radia ZET, prezes Fundacji odpowiada, że są to tysiące osób. - 11 mln złotych przeznaczyliśmy na zakup sprzętu do wielu szpitali w Polsce. Kolejnych 10 mln złotych trafiło na indywidualną pomoc podopiecznym – wyjaśnia. Dodaje, że jest wiele poruszających historii. - Rodzice czekają na narodziny zdrowego dziecka, los decyduje inaczej. Mamy piszą w listach, że im się śni, że ich dziecko chodzi i to jest dla nich największe szczęście. Jedna z naszych podopiecznych, 14-latka, z powodu szykanowania w szkole próbowała odebrać sobie życie. Udało się ją uratować, ale jest w bardzo ciężkim stanie – opowiada Aneta Lejman.

- Ograniczone wyjścia z domu, ograniczone kontakty ze znajomymi, niepokój o zdrowie najbliższych – to codzienność rodzin z dziećmi ciężko chorymi. Tego lockdownu nikt nie odwoła – mówi szefowa Fundacji Radia ZET i apeluje o to, żeby pomóc Fundacji pomagać naprawdę potrzebującym. - Mamy fantastyczne, dobre serca, chcemy się dzielić, ale potrzebujemy do tego okazji. Tworzenie takiej okazji uruchamia lawinę dobra. Ważne, żeby tworzyć okazję do pomagania – apeluje wigilijny Gość Radia ZET.

RadioZET.pl