Zamknij

Zdanowska o proteście przedsiębiorców: to jest to, co działo się 30, 40 lat temu

24.05.2020 08:59
Hanna Zdanowska
fot. Radio ZET

- Jestem z pokolenia, które zna inne formy protestu, kiedy zabraniano nam tego robić. I nie chciałabym po raz kolejny tego oglądać. To wypisz, wymaluj to, co działo się 30, 40 lat temu - mówi w Radiu ZET Hanna Zdanowska. Prezydent Łodzi w ten sposób komentuje reakcję policji w trakcie protestu przedsiębiorców w Warszawie.

Dzisiejszy Gość Radia ZET uważa, że zakazy demonstracji powinny zostać zniesione. - Chciałabym, żeby każdy obywatel miał możliwość wyrażania swoich myśli, swoich poglądów - jeżeli nie czyni drugiemu obywatelowi krzywdy w sposób fizyczny - mówi Zdanowska. - Możliwość funkcjonowania w świecie demokracji, do którego przywykliśmy i, z którym chcemy się utożsamiać jako państwo demokratyczne, pozwala na to, żeby deklarować swoje poglądy. Patrzyłam na to z dużym bólem, bo znowu przeżywałam to, co przeżywałam w okresie moich studiów - dodaje prezydent Łodzi.

Hanna Zdanowska skomentowała także brak reakcji służb na gromadzenie się zwolenników Andrzeja Dudy, który spotyka się w wyborcami w kraju: - To, co mamy w tej chwili, to znowu dzielenie społeczeństwa. Jedni mogą więcej, innym nic nie wolno - mówi Zdanowska. 

Radio ZET