Zamknij

Maciej Stuhr o Jarosławie Kaczyńskim: jest mocno odrealnionym człowiekiem

Redakcja
02.05.2020 10:55
Maciej Stuhr
fot. Radio ZET

W internetowej części programu Gość Radia ZET aktor Maciej Stuhr krytykował pomysł przeprowadzenia wyborów prezydenckich w czasie pandemii koronawirusa. Wybory mają się odbyć korespondencyjnie.

- Pan prezes Kaczyński jest mocno odrealnionym człowiekiem. Graczem, który będzie grał w kasynie, dopóki nie przegra ostatniej złotówki. Jest narkomanem, który nie powstrzyma się od zażycia ostatniej dawki heroiny, nawet jeżeli wie, że ona go zabije. Taki pęd na władzę, nawet w obliczu zagrożenia narodu wirusem, granie dalej w te wszystkie gierki, to coś niebywałego – mówi Maciej Stuhr. - Bardzo się dziwię, że w jego otoczeniu nikt nie ma odwagi tego powiedzieć - dodaje.

Zobacz także

Aktor apelował ostatnio do swojej licealnej koleżanki, obecnie wicepremier Jadwigi Emilewicz. Chciał by „raz jeszcze przeczytała ‘Konrada Wallenroda’, walnęła ręką w stół i przeszła do historii”.

Zobacz także

- Zastanawiam się, gdzie jest ten moment, w którym ktoś by powiedział: „Jezus Maria, zaszliśmy za daleko, trzeba zająć się czymś innym niż polityką, polityka jest ważna, ale nie najważniejsza. Najważniejsze jest zdrowie ludzi i bezpieczeństwo, a nie bez przerwy te gierki”. I wciąż takiego człowieka nie widzę. Marzę o tym by ktoś tam krzyknął i okazał się charyzmatycznym politykiem, który ma odwagę powiedzieć: „pomyliłem się” – mówi Stuhr.

Zobacz także

- Jeżeli wszyscy będą w kółko potakiwać prezesowi, to całe państwo będzie realizować wizję tego starszego, w moim odczuciu mocno zaburzonego człowieka – dodaje Maciej Stuhr. – Mam poważniejsze problemy niż to, czy oberwie mi się za te słowa. Obrywa mi się codziennie – dodaje.

Cała rozmowa na radiozet.pl