Zamknij

Michał Wójcik: być może harmonogram szczepień trzeba będzie zmienić

16.01.2021 07:50
Michał Wójcik
fot. Radio ZET

- W momencie, kiedy oficjalnie będziemy wiedzieli, ile tych szczepionek jest, tak trzeba będzie dostosowywać ten harmonogram szczepień. Mamy nadzieję, że nie będzie znacznych zmian - mówi w Radiu ZET minister w KPRM Michał Wójcik.

Dzisiejszy Gość Radia ZET przyznaje, że rząd otrzymał od Pfizer/BioNTech jedynie telefoniczną informację, że w poniedziałek dostawy szczepionki zostaną zmniejszone o blisko połowę. - Oficjalnej informacji na piśmie od producenta w tej sprawie jeszcze nie ma - mówi Michał Wójcik. - Ale to jest sprawa dotycząca nie tylko Polski, ale dotycząca w ogóle Unii Europejskiej. Kilka krajów unijnych wystosowało list do Ursuli von der Leyen z zaniepokojeniem. Oczekując, że jednak jak najszybciej te zamówione szczepionki trafią do krajów - dodaje minister.

Michał Wójcik zapewnia, że w tej sytuacji nie ma już mowy o wydaniu z magazynów dawek, które były zabezpieczone na rzecz drugiego szczepienia. - Ta droga, którą Polska wybrała była znacznie lepsza, mądrzejsza. Niektórzy mówili, że trzeba rozdysponować wszystkie dawki, a dopiero później poczekać na kolejne. To była słuszna decyzja, żeby magazynować połowę tych szczepionek - tłumaczy minister z KPRM.

Cała rozmowa na radiozet.pl

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl