Zamknij

Krzysztof Skiba: Czekają nas 2 tygodnie boksu, zapasów w kisielu i błocie

29.06.2020 09:00
Krzysztof Skiba
fot. RadioZET

- Czekają nas teraz 2 tygodnie prawdziwego boksu, zapasów w kisielu, momentami może nawet zapasów w błocie – ocenia gość Radia ZET, muzyk, publicysta i satyryk Krzysztof Skiba.

Artysta dodaje, że ze strony sztabu Andrzeja Dudy i TVP spodziewa się różnych „brudnych chwytów”. Zdaniem Skiby wynik prezydenta jest „imponujący”. - Tym bardziej, że wpadek i zabawnych sytuacji z jego udziałem było dużo, ale jak widać, nie działa to na jego elektorat. Propaganda mocnego, twardego patriotyzmu działa na elektorat wiejski i ten z  małych miast – dodaje gość Beaty Lubeckiej.

"Trzaskowski powinien wykonać jakiś gest"

Krzysztof Skiba prognozuje, że 90 proc. popierających Szymona Hołownię, poprze w II turze kandydata Koalicji Obywatelskiej. - To blisko 2 mln wyborców. Trzaskowski powinien wykonać jakiś gest, być może jakoś dogadać się z Hołownią – komentuje muzyk. Jego zdaniem Andrzej Duda będzie próbował teraz „zdobyć serca centrowego elektoratu” a jego kontrkandydat „powinien mieć jakiś program” i „zaproponować coś, co porwie niezdecydowanych”.

Skiba: Wyborcy Bosaka zagłosują na Dudę, ale nie będą się cieszyli

- Nie ma co liczyć, że wyborcy Bosaka będą głosować na Koalicję Obywatelską. Nawet 90 procent tych wyborców zagłosuje na Andrzeja Dudę. Będą głosowali, ale nie będą się cieszyli – ocenia Krzysztof Skiba w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. Muzyk, publicysta i satyryk ocenia, że Konfederacja jest w retoryce „bardziej anty-PiS niż KO, bo chce się wyróżnić”. Jego zdaniem, jeśli Prawo i Sprawiedliwość szukałoby „spokojnego koalicjanta”, to PSL „dałoby się przekupić dwoma ministerstwami. - To partia obrotowa, dlatego tak mało osób na nią stawia i tak mało głosowało na ich kandydata na prezydenta – komentuje Skiba. Krzysztof Bosak? Zdaniem Skiby, przyjmuje dobrą postawę nie przekazując nikomu poparcia.

Lewica? "Nie potrafi wymyślić dobrego kandydata"

Gość Radia ZET pytany o Lewicę odpowiada, że ta poniosła zdecydowaną klęskę. - Biedroń nie był dobrym kandydatem na prezydenta. Ma duży elektorat negatywny. Rozwodnił własną partię Wiosna, która była na fali wznoszącej się – uważa artysta. Jego zdaniem Lewica nie potrafi wymyślić dobrego kandydata na prezydenta.

RADIOZET/MA