Zamknij

Kubala o Ziobrze: Drań, który demoluje wymiar sprawiedliwości kosztem obywateli!

30.06.2022 06:05

- Dramat, co się wydarzyło w Prokuraturze Generalnej pana Ziobry. To nie jest minister sprawiedliwości ani prokurator, tylko drań, który demoluje wymiar sprawiedliwości kosztem ludzi pokrzywdzonych! – grzmi w Radiu ZET były przedsiębiorca Marek Kubala.

Marek Kubala
fot. Radio ZET

Mężczyzna od ponad 20 lat walczy z wymiarem sprawiedliwości o zadośćuczynienie za niesłuszne aresztowanie i zrujnowanie jego firmy. - Resorcie sprawiedliwości, Zbigniewie Ziobro - niech pan w końcu otworzy oczy! Zdemolowaliście i upolityczniliście wymiar sprawiedliwości kosztem obywateli! – dodaje Gość Radia ZET. Skargę nadzwyczajną Kubali, prokurator generalny rozpatruje już ponad tysiąc dni. - Pan Ziobro dopuszcza się przewlekłości 3 lat w stosunku do człowieka, który jest wyjątkowo poszkodowany przez wymiar sprawiedliwości. Gdzie tu jest szacunek do krzywdy i przepisów prawa?! Ja tego człowieka pozwałem o zadośćuczynienie za te 3 lata i żądam 100 tys. na schronisko dla zwierząt – mówi gość Beaty Lubeckiej. Jego zdaniem Zbigniew Ziobro wykorzystuje instrumentalnie i politycznie skargę nadzwyczajną. - Za to, że odkryłem prawdziwe oblicze Ziobry, że chce demolować i upolityczniać sądy i zacząłem krytykować, spotkałem się z tym, że moja skarga została wyrzucona do kosza – podkreśla były przedsiębiorca.

Odszkodowanie? Marek Kubala domagał się prawie 50 mln złotych, przyznano mu zaledwie 153 tysiące. - Moje roszczenia są teraz na kwotę ponad 30 mln, a biegły oszacował moją szkodę w 50 proc. Stwierdziłem, że po 20 latach mojej gehenny, straconego zdrowia i najlepszych lat życia, nie będę zaskarżał opinii pomimo, że jest tylko w 50 proc. dla mnie korzystna. Podałem rękę do zawarcia zgody – opowiada Gość Radia ZET.

Jutro finał sprawy Marka Kubali. Sprawy, która trwa od ponad 20 lat. - Chciałbym zaprosić na jutrzejszą rozprawę o 12:00 do Sądu Okręgowego w Sieradzu. W tym procesie pozwanymi są organy państwa – Sąd Okręgowy w Świdnicy, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu – mówi gość Beaty Lubeckiej. Jego zdaniem to właśnie te organy państwa dopuściły się „bezprawnego, bestialskiego” aresztowania i jego 20-letniej gehenny, która trwa do dziś. - Prezesami tych sądów są ludzie powołani przez Ziobrę – podkreśla Kubala. - Wysłannicy tego drania Ziobry (…), reprezentanci skarbu państwa mają jeden cel: doprowadzić do obstrukcji procesu, utrudnić mi uzyskanie odszkodowania – uważa były przedsiębiorca. Na co liczy przed jutrzejszą rozprawą? - Spodziewam się sprawiedliwego wyroku – komentuje Gość Radia ZET.

Marek Kubala: Czuję się perfidnie wykorzystany. Żadne pieniądze nie zwrócą mi 20 lat straconego życia

Oskarżenia o przemyt samochodów i przestępstwa podatkowe? - To był układ zamknięty: prokurator-sędzia-lokalni biznesmeni, którzy wyczuli konkurencję w mojej firmie i postanowili mnie zniszczyć – opowiada Gość Radia ZET Marek Kubala. - Miesiąc w areszcie spowodował w moim przypadku utratę zaufania publicznego, rozwiązanie wszystkich kredytów bankowych, kontrahentów. Jeśli prokurator ze Strażą Graniczną robią konferencje i publicznie mnie oskarżają, to ja już jestem skazany – dodaje były przedsiębiorca. Dopytywany przez Beatę Lubecką o czasy, kiedy był brany przez PiS na sztandary, jako dowód tego, że należy zreformować wymiar sprawiedliwości, Kubala odpowiada: - Czuję się perfidnie wykorzystany. - Jeśli pan Kaczyński nie usunie pana Ziobry, to nie będzie reformy. On doprowadził do totalnej wojny między sędziami – uważa Gość Radia ZET.

Jutrzejsza rozprawa? - Żaden wyrok nie będzie mnie satysfakcjonował. W naszych przepisach nie ma kwoty utraty życia, 20 lat straconego życia. Nigdy, żadne miliony nie oddadzą straconego życia – komentuje Marek Kubala. Jego zdaniem „ludzie z resortu sprawiedliwości zachowują się na sali sądowej jak zimne dranie”. - Nie szanują krzywdy człowieka, nie szanują nic – dodaje były przedsiębiorca.

Kubala krytycznie ocenia również fundusz sprawiedliwości. - Powinien być na takie rzeczy – naprawienie szkody dla ludzi poszkodowanych. A zrobili sobie z tego prywatny bank, bo finansują Rydzyka i lewe fundacje. Nad tym nie ma żadnej kontroli – uważa gość Beaty Lubeckiej.

Marek Kubala do Pawła Kukiza: Dziękuję ci za taką reformę. Śmieję się z ciebie

- Mam wielkie pretensje do Pawła – mówi Kubala, który w 2015 roku startował do Sejmu z list Kukiz’15. - Potwornie tego żałuję. Paweł skakał na scenie na drugim kongresie w 2014, krzyczał, że będziemy niszczyć system, gwarantował, że walczymy. Poszedł, byliśmy za nim. Ale popsuł wszystko, co mógł popsuć – uważa Gość Radia ZET. Były przedsiębiorca zwraca się do Pawła Kukiza: - Jeżeli uważasz, że 20 lat straconego życia i biznesu to jest nic w stosunku do tego, co ja dochodzę, to ja ci dziękuję za taką reformę. - Powiem ci Paweł – śmieję się z ciebie dzisiaj. Będziesz kolejnym oszukanym. Dałeś Ziobrze 3 miesiące na wprowadzenie sędziów pokoju. On ci tego nie wprowadzi – dodaje Kubala. Jego zdaniem postulat sędziów pokoju nigdy nie wejdzie, ponieważ Zbigniew Ziobro „ma za zadanie spłaszczenie sądów”.

RadioZET/MA