Zamknij

Mucha o interwencji prezydenta: Troszczy się o zdrowie publiczne i gospodarkę

02.12.2020 06:12

- Ja niestety nie jeżdżę na nartach ani na snowboardzie, ale miliony Polaków korzystają z tej formy rekreacji. To bardzo korzystne, dobre dla zdrowia  - mówi Gość Radia ZET, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Pytany przez Beatę Lubecką o to, dlaczego Andrzej Duda interweniował ws. stoków narciarskich, minister odpowiada, że „prezydent troszczy się o zdrowie publiczne i stan polskiej gospodarki”. Dopytywany, czy ktoś prosił prezydenta o interwencję, Mucha komentuje, że „w różnych sprawach zwracają się rozmaite środowiska”. - To naturalne, że pan prezydent rozmawia z panem premierem Gowinem i podejmuje tematy, dotyczące polskich przedsiębiorców w wielu wymiarach – mówi Gość Radia ZET.

Prezydent będzie w tym roku na stoku? - Chciałbym, żeby wszyscy słuchacze, którzy pozostaną w zdrowiu, nie będą mieli symptomów, albo ozdrowieńcy, jeżeli będą mieli ochotę, to będą mogli także skorzystać z rekreacji narciarskiej – odpowiada wymijająco Paweł Mucha. Dopytywany przez Beatę Lubecką, czy Andrzej Duda zamierza szusować w tym sezonie, prezydencki minister komentuje: - To pytanie takie, jak to, czy ja zamierzam wyjść na spacer do lasu w wolnym czasie czy ew. podjąć jakąś inną formę aktywności.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta podkreśla, że głowa państwa od początku pandemii troszczy się o Polaków a „sfera jego aktywności to wielomiesięczna praca”. – Tuż po wakacjach zaczynał od Rady Gabinetowej, później spotkania dot. kwestii związanych ze szczepieniami, z pobudzaniem polskiej gospodarki, żeby ratować miejsca pracy. Działania na tle europejskim są skuteczne – wylicza Gość Radia ZET.

"Lżenie policjantów, wulgaryzmy, podżeganie do przestępstwa..."

- Widziała pani zachowania jednej z liderek, lżenie policjantów, wulgaryzmu, próbę plucia, wypowiedzi o broni, podżeganie do przestępstwa… - wylicza Gość Radia ZET Paweł Mucha, pytany w internetowej części programu o to, dlaczego Andrzej Duda nie zaprosił do Pałacu Prezydenckiego liderek Strajku Kobiet. - Widziałem wczoraj sceny, które mnie niezwykle bulwersują – wydawania poleceń posłom, że mają przerywać kordon policyjny. Widziałem przedstawicieli narodu, którzy biernie się przyglądali choć byli zawstydzeni – dodaje wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Pytany o przyszłość prezydenckiego projektu dot. aborcji, Mucha odpowiada, że „prezydent przedstawił projekt ustawy, uspokoiło to pewne emocje społeczne, ale gospodarzem tego projektu na tym etapie prac legislacyjnych jest Sejm”.

Co robi Kinga Duda? - Doradcy są dla prezydenta i dla jego potrzeby przedstawiają opinie – odpowiada minister. - Doradza prezydentowi w kwestiach dotyczących młodych osób. Jest głosem młodego pokolenia – dodaje.

Pytany o swoje samopoczucie po przejściu koronawirusa opisuje, że czuje się „ogólnie dobrze, ale jest efekt pewnego osłabienia czy zmęczenia”. - Jestem przed badaniami na weryfikację przeciwciał. Jeżeli okaże się, że będę mógł – chcę oddać osocze – zapowiada Paweł Mucha.

Mucha o braku aktywności prezydenta: Ma bardzo bogato wypełniony kalendarz

- Sporej części polskiej klasy politycznej i mediów nieprzychylnych prezydentowi, które bardzo źle odebrały zwycięstwo prezydenta, zależy na tym, żeby kreować nieprawdziwy obraz – mówi Paweł Mucha, pytany w internetowej części programu „Gość Radia ZET” o brak aktywności Andrzeja Dudy w ostatnim czasie. - Mamy cały czas próbę podważania mandatu Zjednoczonej Prawicy a pan prezydent, wygrywając wybory, pewnie przekreślił nadzieję tych, którzy liczyli, że dojdzie w Polsce do przyspieszonych wyborów – dodaje minister. Mucha podkreśla, że Andrzej Duda „interweniuje w wielu obszarach”.

Jak się czuje prezydent? - Jest bardzo aktywny, ma bardzo bogato wypełniony kalendarz – spotkania z premierem, ministrami, konsultacje – wylicza wiceszef Kancelarii Prezydenta.

A jak się czuje Paweł Mucha, jako ozdrowieniec?

RADIOZET/MA