Zamknij

Senator PO o Trzaskowskim na czele partii: Jak najszybciej. To nasz skarb

05.02.2021 06:28

- Wcale nie uważam, że Borys Budka jest fatalnym przewodniczącym partii, ale mamy taki skarb, jak Rafał Trzaskowski, który cieszy się ogromną popularnością i jest pewną szansą dla Polski – mówi Gość Radia ZET, senator PO Antoni Mężydło, który uważa, że powinno dojść do zmiany na stanowisku szefa jego partii.

Trzaskowski jak najszybciej powinien w tę stronę pójść – dodaje polityk. Pytany przez Beatę Lubecką o to, co takiego ma obecny prezydent Warszawy a czego nie ma przewodniczący Platformy, senator komentuje, że „ma większe doświadczenie”. - Był ministrem cyfryzacji, administracji, europosłem, umie wygrywać wybory. Ostatnie wybory to tak naprawdę jego sukces – uważa Gość Radia ZET. - Myślę, że nawet możemy samodzielnie wygrać te wybory [z Trzaskowskim na czele – red.] – dodaje Mężydło.

Prezydent Warszawy nie ma ochoty, żeby zostać szefem Platformy Obywatelskiej? - Już się wymigiwał ze swoich ambicji wielokrotnie, bo były naciski przy wyborze na szefa partii, szefa klubu – komentuje Antonii Mężydło z PO i zaznacza, że to Rafał Trzaskowski był zawsze kandydatem jego partii. - Wszyscy postrzegają go bardzo dobrze – uważa Gość Radia ZET.

Jutro nowe otwarcie Platformy Obywatelskiej? - Chciałbym usłyszeć pewne tezy programowe a nie tylko ogólne rzeczy – mówi Gość Radia ZET, senator Antoni Mężydło. - Jeżeli nie mamy programu to mimo, że deklarujemy, że nie będziemy totalną opozycją, to i tak będziemy opozycją totalną, bo nie odnosimy się do własnych tez – dodaje polityk PO. Podkreśla, że nie chce już słyszeć o byciu reaktywną do PiS partią.

Pytany przez Beatę Lubecką o to, czy poparłby aborcję na żądanie, senator Platformy i były polityk PiS odpowiada: - Mnie Jarosław Kaczyński nauczył tego, żeby popierać kompromis aborcyjny, kiedy był konflikt z Markiem Jurkiem, bo powiedział, że państwo nie może być opresyjne wobec kobiet. - Ja to zrozumiałem – dodaje. Gość Radia ZET zdradza, że do tej pory stanowisko w Platformie było takie, że partia powinna mieć wielogłos w sprawie aborcji. - Ja uważam, że powinniśmy wypracować własne stanowisko. Bardzo podoba mi się pomysł Bronisława Komorowskiego, że powinniśmy przedstawić pytania do referendum – komentuje senator PO.

Antoni Mężydło: Metod sprawowania władzy Gowin nauczył się od Tuska

Pytany o sytuację w Porozumieniu, polityk Platformy odpowiada, że Jarosław Gowin „ma podobną metodę na sprawowanie władzy, jakiej się nauczył w PO od Donalda Tuska”. - Już utrącił Emilewicz – komentuje i dodaje, że Bielan też jest ważną postacią w tej partii.

- Skręcamy w lewo w PO. Konserwatywny elektorat coraz bardziej zabiera nam PiS. A nasi przywódcy byli bardziej lewicowi i w kampaniach wyborczych, mnóstwo kandydatów konserwatywnych zostało wyciętych, jeśli chodzi o pozycję na liście itd. – mówi senator Platformy w internetowej części programu „Gość Radia ZET”. Jego zdaniem, gdyby PO była za aborcją na życzenie, to większość elektoratu nie zagłosowałaby na taką partię.

Mucha? "Specjalnie nie żałuję"

Pytany o odejście Joanny Muchy, Antoni Mężydło odpowiada: - Specjalnie nie żałuję. - Rozumiem to. Zaproponowała bardzo lewicowy program dla PO. To zostało przyjęte zupełnie bez odzewu, czyli najgorzej jak można było – tłumaczy polityk.

Rafał Trzaskowski? - Jest nowoczesnym patriotą. Takim na czasy dzisiejsze – ocenia Mężydło i dodaje, że prezydent Polski to nie jest tak prestiżowe stanowisko jak premier. - Jeśli Trzaskowski myśli o swojej karierze, to ja bym widział taką perspektywę do przewodniczącego Komisji Europejskiej – proponuje Gość Radia ZET.

Pytany o sukcesy rządów PO-PSL senator odpowiada: - Najbardziej jestem dumny z tych autostrad. Druga rzecz? Na wyliczanki trudno powiedzieć… pozycja Polski w UE. - Mamy takie listy. Ci młodzi, obecni przywódcy PO, wbrew pozorom bardzo sprawnie działają PR-owsko i my jesteśmy zaopatrzeni w takie materiały - dodaje.

RADIOZET/MA