Zamknij

Sławomir Nitras o kampanii Rafała Trzaskowskiego: Jesteśmy na wznoszącej fali

16.06.2020 06:42

Sztab Rafała Trzaskowskiego? - Pomaska, Nowacka, Kowal, Kierwiński, który  spina nas wszystkich organizacyjnie. Jest też wiele osób, które nie są politykami – mówi gość Radia ZET, członek sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras.

Dopytywany przez Beatę Lubecką o to, czy są tam również Sławomir Nowak i Igor Ostachowicz, poseł odpowiada: - Nie wiem czy można powiedzieć, że są w sztabie. Są z nimi czasem konsultacje, podpowiadają jakieś rozwiązania, ale nie można nazwać ich trzonem sztabowym. Gość Radia ZET zaznacza, że jest wiele osób, które „współpracowały z Rafałem w poprzednich kampaniach”. - Jesteśmy wielką formacją, która stara się nie gubić atutów, które posiada i korzystać z nich w każdej sytuacji – podkreśla Sławomir Nitras.

"Wydaje nam się, że idzie bardzo dobrze"

Pytany przez Beatę Lubecką o to, czy Borys Budka narzuca się Rafałowi Trzaskowskiemu, polityk odpowiada, że to „absurdalna” teza i zapewnia, że współpraca między panami jest „wzorcowa”. - Zawsze w polityce jest tak, że jak idzie bardzo dobrze, a wydaje nam się, że idzie bardzo dobrze i jesteśmy na wznoszącej fali, to pojawiają się głosy, które próbują wybić nas z rytmu – komentuje Nitras.

Nitras: To Budka jest autorem (projektu Trzaskowski - red.)

Gość Radia ZET podkreśla, że nie byłoby kandydatury Rafała Trzaskowskiego gdyby nie Borys Budka. Dopytywany o to, czy szef PO jest autorem tego pomysłu, Nitras odpowiada: - Tak, jednym z głównych jeśli nie głównym. To Budka powiedział jako pierwszy „postawmy na Rafała”? – Tak – komentuje członek sztabu kandydata KO.

"W sposób naturalny wychodzi poza PO"

Pytany o to, czy z wewnętrznych badań sztabu wynika, że jeśli Trzaskowski nie odetnie się od PO, to przegra, Sławomir Nitras tłumaczy, że nie i dodaje, że Rafał Trzaskowski „w sposób naturalny wychodzi poza PO”. - Czas spędzony w warszawskim ratuszu to czas, kiedy zbudował sobie duży autorytet wśród samorządowców – komentuje.

Zdaniem Nitrasa, kandydat KO trzonem swojej kampanii uczynił obronę wszystkich słabszych a Andrzej Duda wszystkich postanowił atakować – „Żydów, mniejszości, nawet na cyklistów pod Trójką”.

Sławomir Nitras: Andrzej Duda jest dzieckiem Jarosława Kaczyńskiego, które nigdy się nie uwolniło

- To Andrzej Duda uczynił z polskiego prezydenta urząd partyjny i z tym trzeba skończyć – uważa gość Radia ZET. Jego zdaniem „Duda jest nierozerwalnie związanym z Kaczyńskim, jest jego dzieckiem, które nigdy się nie uwolniło”. - To nie jest tylko kampania wyborcza. To inny sposób uprawiania polityki i widzenia funkcji prezydenta, który nie może być partyjny – podkreśla gość Beaty Lubeckiej.

RADIOZET/MA