Zamknij

11 ton sprzętu od WOŚP już w Polsce. „To jest siła wszystkich dobrych ludzi"

21.04.2020 15:55

Pierwszy transport WOŚP z Chin jest już w Polsce. Samolot z 11 tonami ładunku przyleciał w poniedziałek na Lotnisko Chopina w Warszawie. „To jest siła wszystkich dobrych ludzi, dobrych zdarzeń i przyjaciół” – napisał w sieci Jurek Owsiak.

WOŚP w walce z koronawirusem
fot. WOŚP/Jacek Stachera i Mateusz Zych

Boeing 787-9 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie w poniedziałek wieczorem. Na pokładzie były zamówione przez WOŚP w Chinach środki ochrony osobistej dla polskich lekarzy, personelu medycznego, ratowników medycznych, bardzo dzielnych pielęgniarek, a także dla pracowników Domów Pomocy Społecznej – relacjonował w mediach społecznościowych Jurek Owsiak.

Mowa o ładunku o masie blisko 11 ton, na który złożyła się pierwsza część z zamówionych 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej, oraz dodatkowo 50 tys. masek N95/KN95.

image_processing20200421-18344-h490md
fot. Jacek Stachera i Mateusz Zych

Po domknięciu formalności przetransportowane materiały zostaną przewiezione do magazynu centralnego WOŚP, skąd zacznie się ich dystrybucja do docelowych placówek w całej Polsce.

Wielkie ukłony dla LOT Cargo, dla wszystkich pracowników, którzy utrzymują most powietrzny między Chinami a Polską! Dzięki temu organizacje pozarządowe i polskie samorządy mogą bardzo sprawnie i profesjonalnie sprowadzić do Polski zamówione artykuły i sprzęt medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. Zaangażowanie WOŚP, doskonała logistyka przewoźnika przy pokryciu kosztu lotu przez polski rząd – widać, że ten sposób wspólnych działań przynosi super efekty

– mówił Owsiak.

image_processing20200421-21676-17zer7c
fot. Jacek Stachera i Mateusz Zych

We wtorek szef WOŚP przekazał, że kolejny lot jest wstępnie planowany w sobotę.

WOŚP w walce z koronawirusem

Dotychczas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na walkę z epidemią COVID-19 przeznaczyła już ponad 36 mln złotych, w co wliczają się datki z Funduszu Interwencyjnego.

Fundacja WOŚP zamówiła dla polskich szpitali już m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

Zobacz także

RadioZET.pl/WOŚP