Zamknij

Minister zdrowia: Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności

17.10.2020 20:27
Adam Niedzielski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski jest zaskoczony i przerażony sposobem, w jaki Polacy obchodzą obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. - Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm – przekazał na Twitterze.

Minister zdrowia reaguje na pierwsze próby obejścia nowych obostrzeń w czasie epidemii koronawirusa. Przypomnijmy, od dziś obowiązują ostrzejsze rygory epidemiczne w żółtych i czerwonych strefach. W całej Polsce zamknięte pozostają siłownie, kluby fitness, jedynie w wyjątkowych przypadkach możemy skorzystać z basenów.

Adam Niedzielski nie odniósł się do konkretnych przypadków obchodzenia obostrzeń, jednak można przypuszczać, że chodzi o ostry sprzeciw „zamkniętej” od dziś w całym kraju branży fitness. Jeden z krakowskich klubów zapowiedział wprost, że będzie kontynuował działalność jako sklep, a nawet „Kościół Dobrego Zdrowia”.

Zobacz także

Minister zdrowia o obchodzeniu obostrzeń: Skrajny egoizm

Szef resortu zdrowia jest przerażony "brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń". - Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm – napisał na Twitterze Niedzielski.

Zobacz także

Jego aktywność w sieci doczekała się licznych odpowiedzi. Nieprecyzyjność obostrzenia dot. epidemii koronawirusa punktuje w sieci m. in. dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski (Weszło.com, Kanał Sportowy). - Wystarczy stworzyć przepisy, które nie mają luk i których nie da się obejść – odpowiedział ministrowi Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy.

Posłanka PO: Wprowadziliście bałagan, ludzie wam nie ufają

Ministra krytykuje też posłanka Agnieszka Pomaska (PO). - Wprowadziliście taki bałagan, tyle irracjonalnych przepisów, tyle zmian w rozporządzeniu, na kilka godzin przed jego wejściem w życie, że ludzie Wam po prostu nie ufają – odpowiedziała szefowi resortu zdrowia.

Zobacz także

RadioZET.pl