Zamknij

Nie żyje 54-letni nauczyciel z Chorzowa. Był zakażony koronawirusem

29.03.2021 17:38
sala w szkole podstawowej
fot. Piotr Molecki/East News

Adam Olma, nauczyciel z Chorzowa i członek Związku Nauczycielstwa Polskiego, zmarł na COVID-19. W ostatnim czasie polonista przebywał w szpitalu tymczasowym w Katowicach, gdzie trafił z powodu zakażenia koronawirusem.

Adam Olma zmarł w wieku 54 lat w wyniku zakażenia koronawirusem. Nauczyciel, który uczył języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie, przez ostatnie dni leczył się w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. O śmierci polonisty poinformowała w mediach społecznościowych jego córka.

Nauczyciel języka polskiego z Chorzowa zmarł na COVID-19

"Wczoraj ok. 15.00 świat dla mnie, mojej siostry Oli i mojej mamy Kasi się skończył. Mój Tata - Adam Olma zmarł na COVID w szpitalu tymczasowym w centrum kongresowym. Był naszą opoką, miłością, centrum naszego świata " - napisała na Facebooku Karolina Olma, cytowana przez "Dziennik Zachodni".

Ze wzruszającego wpisu pożegnalnego wynika, że Adam Olma był człowiekiem z pasją, ale przede wszystkim dobrą i kochającą osobą. "[...] Nauczył nas słuchać i milczeć, był naszą encyklopedią wiedzy o kinie, literaturze i sztuce. Był wszystkim. Był niezwykłym człowiekiem - pełnym dobra, empatii i troski dla wszystkich, którzy tego potrzebowali" - napisała córka zmarłego nauczyciela.

Pogrążona w rozpaczy rodzina wystosowała nietypową prośbę do znajomych i uczniów Adama Olmy. "Jeśli macie jakieś nagranie jego głosu, filmik, zdjęcie albo pamiętacie anegdotę o Nim i jesteście w stanie ją spisać, wyślijcie ją na adres: olmakarolina@onet.pl. Bo bardzo byśmy chciały usłyszeć jego głos... choć ten jeden raz" - czytamy.

Śmierć 54-latka to niepowetowana strata także dla środowiska nauczycielskiego. Zmarły chorzowianin przez wiele lat był cenionym nauczycielem w szkole podstawowej, ale także członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. "Kochany Adamie! Odszedłeś od nas wszystkich, pozostawiając niewysłowiony niewyobrażalny żal w naszych sercach. Byłeś niezastąpiony... zawsze dla nas... zawsze dla wszystkich. Pozostała tylko pustka, której nie damy rady wypełnić. Wszyscy będziemy Cię nosić w sercu. Spoczywaj w spokoju" - napisali na Facebooku koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie, gdzie pracował Olma.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"/Facebook