Zamknij

Zakażony Andrzej Duda przerywa milczenie. "Chciałbym wszystkich przeprosić"

24.10.2020 14:51
Andrzej Duda ma koronawirusa
fot. Andrzej Duda/Twitter screenshot

Andrzej Duda ma koronawirusa - poinformował w sobotę jego rzecznik Błażej Spychalski. Teraz prezydent zabrał głos w tej sprawie. Opublikował nagranie wideo na Twitterze. Przeprosił wszystkich tych, którzy z powodu kontaktu z nim musieli poddać się kwarantannie.

Andrzej Duda, który w piątek poddał się testowi na SARS-CoV-2, zabrał głos.

Zobacz także

Jestem chory na koronawirusa, nie odczuwam żadnych symptomów, czuję się dobrze, najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie – mówi prezydent w opublikowanym nagraniu.

Chciałbym przeprosić wszystkich tych którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym że spotykali się ze mną w ostatnich dniach – podkreślał.

Zobacz także

Wcześniej o zakażeniu prezydenta i o tym, że głowa państwa udaje się na kwarantannę, informował rzecznik Dudy Błażej Spychalski.

"Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - napisał.

Koronawirus w Polsce 24.20.2020. r.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 tys. 628 osób, zmarło 179 osób - jest to największa liczba zgonów w ciągu doby od początku epidemii - podał w sobotę resort zdrowia.

Zobacz także

Najwięcej zakażeń odnotowano jak dotąd w piątek - było to 13 tys. 632. W sobotę odnotowano natomiast największą liczbę zgonów - 179. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, z powodu Covid-19 zmarło 29 chorych, a z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami - 150 osób.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 241 tys. 946 zakażeń, zmarło 4 tys. 351 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Twitter/PAP/Ministerstwo Zdrowia