Zamknij

Andrzej Duda oddał osocze. "Wszystkich ozdrowieńców do tego zachęcam"

23.11.2020 16:46
Andrzej Duda
fot. Twitter/Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda oddał osocze i zachęcił do tego samego wszystkich ozdrowieńców. - Wyzdrowiałem, oddaję osocze i wszystkich Was ozdrowieńców do tego zachęcam! - powiedział prezydent w krótkim materiale wideo opublikowanym w poniedziałek w mediach społecznościowych. 

Andrzej Duda 4 listopada zakończył izolację, która była skutkiem zakażenia się przez niego koronawirusem. Teraz prezydent - jako ozdrowieniec - zdecydował się wspomóc akcję oddawania osocza, które wykorzystuje się w terapiach leczenia chorych na Covid-19. 

Duda odwiedził poradnię krwiodawstwa, gdzie oddał osocze. Prezydent zachęcił ozdrowieńców, aby sprawdzili, czy mają przeciwciała i w przypadku wyrażenia zgody przez służby medyczne oddali osocze. Film z tej wizyty opublikował na swoim profilu na Twitterze:

- Wyzdrowiałem, oddaję osocze i wszystkich Was ozdrowieńców do tego zachęcam! - powiedział prezydent w krótkim materiale wideo, podczas którego widzimy przebieg badania oraz to jak głowa państwa oddaje osocze. 

Przypomnijmy, że w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 15 002 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 156 osób. W niedzielę liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wyniosła 18 467 zakażeń i 330 ofiar śmiertelnych, natomiast w sobotę 24 213 zachorowań 574 zgony.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter