Zamknij

Arcybiskup Gądecki na kwarantannie. Miał kontakt z koronawirusem

14.10.2020 15:10
Arcybiskup Stanisław Gądecki
fot. Julian Sojka/East News

Arcybiskup Stanisław Gądecki jest objęty kwarantanną.Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański miał kontakt z zakażonym koronawirusem sekretarzem generalnym KEP - biskupem Arturem Mizińskim.

Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski został skierowany na kwarantannę. Duchowny miał wcześniej kontakt z sekretarzem KEP, biskupem Arturem Mizińskim, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

Zobacz także

Zakażony SARS-CoV-2 jest także poznański biskup pomocniczy Szymon Stułkowski.

Zobacz także

"W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie" – poinformowała w środę poznańska kuria.

Arcybiskup Gądecki na kwarantannie. Miał kontakt z koronawirusem

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono także w środę u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Kuria podała, że "ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt".

Zobacz także

"Kuria metropolitalna i sekretariat metropolity poznańskiego wprowadziły system pracy zdalnej. Wszelkie dalsze decyzje będą podejmowane w porozumieniu z służbami sanitarnymi" – podkreślono w komunikacie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZEt.pl/PAP/Episkopat News/Twitter