Zamknij

Kolejny senator zakażony koronawirusem. "Czuję się źle"

Magdalena Kulej
03.08.2020 15:43
senat

Kolejnym polskim politykiem zakażonym koronawirusem jest senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin. - Czuję się źle. Boli mnie głowa, łamie mnie w kościach - powiedział Onetowi.

O koronawirusie w Senacie dowiedzieliśmy się w sobotę. Wówczas o wykryciu u siebie zakażenia SARS-CoV-2 poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych senator PSL Jan Filip Libicki. "Oczywiście podam tych, których spotkałem w zeszłym tygodniu, do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi test" - napisał na Twitterze.

Niedługo potem wyszło na jaw, że zakażony koronawirusem Libicki był w ostatnim czasie w Senacie. Co więcej, w czwartek prowadził obrady komisji rodziny, a brał w nich udział m.in. prezydencki minister Andrzej Dera. 

Zobacz także

Senator KO również z koronawirusem

W posiedzeniu komisji brali udział też m.in Dorota Tobiszowska z PiS, czy Magdalena Kochan i Artur Dunin z KO. U tego ostatniego – jak wynika z ustaleń Onetu – również potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Czuję się źle. Boli mnie głowa, łamie mnie w kościach, mam gorączkę. Nikt z sanepidu do mnie nie dzwonił. Sam dziś zgłosiłem się do szpitala – powiedział w rozmowie z Onetem Dunin.

Już wcześniej marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował o przesunięciu zaplanowanego na 4-7 sierpnia posiedzenia. Przesunięto też piątkowe posiedzenie Sejmu.

RadioZET.pl/Onet/polsatnews.pl