Zamknij

Policja skontrolowała stoki narciarskie. 96 osób w kwarantannie, w tym Polacy

01.02.2021 23:45

Policja skontrolowała stoki narciarskie i hotele w górskim kurorcie w Austrii. Prawie setkę turystów przyłapano na łamaniu obowiązujących obostrzeń. Wśród skierowanych na kwarantannę są Polacy.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Marek Kowalczyk/REPORTER

Stoki narciarskie w Austrii pozostają otwarte dla turystów, ale tylko z austriackim obywatelstwem. W kraju wprowadzona została obowiązkowa kwarantanna dla obcokrajowców przekraczających granicę tego państwa.

Austria. Policja zrobiła obławę na narciarzy. 96 osób w kwarantannie, w tym Polacy

Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 44 obiekty hotelarskie na terenie kurortu St. Anton am Alberg – donosi brytyjska stacja BBC. Obowiązujące obostrzenia naruszyło 96 osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. Polacy. Część z przyłapanych na "gorącym uczynku" narciarzy tłumaczyła, że przyjechała do kurortu w celach służbowych albo w poszukiwaniu pracy.

Zgodnie z panującymi restrykcjami, wszyscy zostali skierowani na kwarantannę. Zostaną także poddani testom na koronawirusa. Ponadto mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 2180 euro. Sprawę skomentował austriacki szef MSW, Karl Nehammer. - Kto nie przestrzega zasad Covid-19 i zostaje w naszym kraju bez uzasadnienia, musi zostać ukarany grzywną – ogłaszał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.co.uk