Zamknij

Koronawirus u pracownika miejskiego przedszkola. 37 osób wysłanych na testy

20.05.2020 14:38
Koronawirus w Białymstoku
fot. East News

Koronawirus potwierdzony u pracownika miejskiego przedszkola w Białymstoku - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta. Pozostali pracownicy placówki przejdą testy. Przedszkole ma zostać otwarte w poniedziałek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przedszkola i żłobki w Białymstoku mają wznowić działalność od poniedziałku 25 maja. Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej potwierdziła, że u pracownika jednego z przedszkoli wykryto koronawirusa. Jednak nie chciała powiedzieć, której placówki w mieście to dotyczy.

W związku z wykrytym przypadkiem, siedem osób z zespołu placówki zostało poddanych kwarantannie.

37 pracowników przedszkola zostanie poddanych testowi po to, aby przed uruchomieniem placówki, czyli przed 25 maja, była pewność, że wszyscy ci, którzy wrócą do przedszkola, są zdrowi

 – powiedziała Boublej. Dodała, że informację o przeprowadzeniu testów otrzymała od podlaskiego sanepidu.

Zobacz także

Białystok. Koronawirus u pracownika przedszkola

Miasto Białystok w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej informuje, że budynek przedszkola zostanie poddany ozonowaniu, aby – jak podaje – "25 maja 2020 r. placówka mogła bezpiecznie rozpocząć działalność". Stanie się tak, jeżeli testy u pracowników dadzą wynik negatywny na obecność koronawirusa.

Widzimy, że wydarzenia pojawiają się, musimy na nie reagować na bieżąco, więc wszystko zależy od tego, jaką będziemy mieć sytuację w ciągu najbliższych dni

 – dodała rzeczniczka.

fot
fot. UM Białystok

Już kilka dni temu władze Białegostoku apelowały do rządu i wojewody o przeprowadzenie testów wszystkich pracowników miejskich żłóbków i przedszkoli. Zrobiły to po informacjach z Łodzi, gdzie – po badaniach przeprowadzonych z inicjatywy samorządu – okazało się, że duża grupa pracowników takich placówek może być zakażona koronawirusem.

Zobacz także

W środę, po informacji o potwierdzonym przypadku koronawrirusa u pracownika przedszkola w mieście, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ponowił apel do wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. Zaznaczył, że chodzi o zbadanie 3 tys. osób. Apel został złożony na piśmie w urzędzie.

RadioZET.pl/PAP