Zamknij

Przewodniczący rady miejskiej ma koronawirusa. "Teraz czuję się dobrze"

22.07.2020 15:45
Koronawirus Bielsko-Biała
fot. Ratusz w Bielsku-Białej/Jacek Proszyk/Wikimedia.Commons (domena publiczna)

Przewodniczący bielskiej rady miejskiej Janusz Okrzesik zakaził się wirusem SARS-CoV-2. W środę powiedział, że rozpoznał u siebie objawy COVID-19 i postanowił się poddać testowi. Wynik był pozytywny.

Lokalne media, które poinformowały o chorobie przewodniczącego, podały, że badaniom poddani zostali już pracownicy biura rady, którzy kontaktowali się z Januszem Okrzesikiem w ostatnim czasie. Wyniki mają nadejść w czwartek.

Bielsko-Biała. Koronawirus w urzędzie miejskim 

- Teraz czuję się już dobrze – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasowej szef bielskiej rady. Na razie nie wiadomo też do końca, jak będzie wyglądała pracy tego organu samorządowego. Jak powiedział w rozmowie z portalem bielsko.info rzecznik miejscowego magistratu Tomasz Ficoń, badania obowiązują jedynie pracowników biura rady, pozostali pracownicy bielskiego UM są na razie bezpieczni.

Zobacz także

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 41162 przypadki zakażenia oraz 1642 ofiary śmiertelne. W środę poinformowano 380 nowych i potwierdzonych zakażeniach oraz śmierci sześciu osób. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/bielsko.info