Zamknij

Biskup senior zakażony koronawirusem. Jest prośba o modlitwę

22.04.2020 22:45
Biskup senior Paweł Cieślik
fot. Radek Kolesnik/REPORTER

Biskup senior Paweł Cieślik jest zakażony koronawirusem. Badanie na obecność SARS-CoV-2 dało wynik pozytywny. Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest hospitalizowany w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska podała w środę na swojej stronie internetowej, że u bp. seniora Pawła Cieślika potwierdzono zakażenie koronawirusem. Biskup Paweł Cieślik jest hospitalizowany w Szczecinie.

Bp ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak zaapelował o modlitwę w intencji chorego oraz o uszanowanie jego prywatności.

Biskup senior Paweł Cieślik zakażony koronawirusem. Kim jest? 

Bp Paweł Cieślik ma 79 lat. Biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej był w latach 1995-2015. Następnie, zgodnie z obowiązującymi zasadami posługi biskupiej, przeszedł na emeryturę.

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska położona jest na terenie trzech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. 

Zobacz także

Test antygenowy na koronawirusa 

Test antygenowy to szybki test na koronawirusa, służący do wykrywania aktywnej infekcji. Wyniki można poznać już w 15 minut. Czym się różni od obecnie funkcjonujących testów na rynku? Czytaj więcej na zdrowie.radiozet.pl

RadioZET.pl/PAP