Zamknij

Boris Johnson przeszedł test na koronawirusa. Jest wynik

17.11.2020 18:52
Boris Johnson
fot. PAP/EPA/VICKIE FLORES

Boris Johnson został miał wykonany test na koronawirusa - poinformowała administracja brytyjskiego premiera. Wynik podano do wiadomości we wtorek wieczorem.

Boris Johnson przeszedł test na koronawirusa. Poinformował o tym we wtorek rzecznik brytyjskiego premiera. Jak dodał, Johnsonowi wykonano szybki test, który daje wynik w ciągu godziny, a podobne przechodzą też pracownicy jego biura na Downing Street. Ten sam rodzaj testu używany jest w czasie prowadzonego obecnie pilotażu w Liverpoolu, gdzie przebadana ma zostać cała populacja miasta.

Zobacz także

Rzecznik Johnsona poinformował, że szef rządu w środę weźmie udział w cotygodniowej sesji poselskich pytań do premiera, która po raz pierwszy w historii odbędzie się w formie zdalnej. Podkreślił też, że Johnson cały czas pracuje, a we wtorek przewodniczył zdalnemu posiedzeniu gabinetu, podczas którego wyżsi rangą ministrowie byli informowani o postępach w negocjacjach handlowych z Unią Europejską.

Boris Johnson przeszedł test na koronawirusa

Johnson ma pozostać w izolacji do 26 listopada. To trochę komplikuje jego plany, bo w najbliższych dniach zamierzał on przedstawić serię zapowiedzi dotyczących walki z epidemią, edukacji, gospodarki i kwestii klimatycznych - które, jak mówiło jego biuro, mają być pokazaniem ambicji kraju. Z kolei media wskazywały, że miały być one szansą na oczyszczenie toksycznej atmosfery wokół Downing Street, związanej z rezygnacją jego głównego doradcy Dominica Cummingsa i dyrektora ds. komunikacji Lee Caina.

Zobacz także

Johnson się izoluje od niedzieli, gdy u jednego z posłów Partii Konserwatywnej, który był na spotkaniu z premierem, test potwierdził obecność koronawirusa. Johnson już raz - pod koniec marca - zakaził się koronawirusem. Ponieważ w czasie izolacji choroba nie ustąpiła, trafił do szpitala, a ostatecznie - na oddział intensywnej terapii, gdzie spędził trzy doby. Jak później przyznawał, przebieg choroby był na tyle poważny, że mogła się ona zakończyć śmiercią.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP