Obserwuj w Google News

Cała Polska czerwoną strefą. Morawiecki: będę to rekomendował

2 min. czytania
21.10.2020 19:48
Zareaguj Reakcja

Od soboty cała Polska objęta zostanie czerwoną strefą - poinformował dziś na antenie Polsat News Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział, że będzie rekomendował takie rozwiązanie.

Cała Polska czerwoną strefą
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Cała Polska czerwoną strefą? - Będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby od soboty cała Polska była "czerwoną strefą" - mówił w programie "Gość Wydarzeń" premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przekazał, że ma to związek z rekordem nowych zakażeń koronawirusem w Polsce.

- Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony, to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tys. - mówił w Polsat News Morawiecki.

Cała Polska czerwoną strefą? Mateusz Morawiecki potwierdza. Od kiedy? Co to oznacza?

- Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem - z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19 - powiedział Morawiecki.

Koronawirus. Polaków czeka powtórka z wiosny? Rzecznik rządu wyjaśnia

Premier powiedział, że będzie rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Jak mówił, decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w czwartek.

Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 10 tys. nowych przypadków

"Mamy też taką liczbę powiatów czerwonych - około 317 - i 88 proc. populacji (mieszka w strefie czerwonej - PAP), że również będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną" - oświadczył szef rządu.

RadioZET.pl/ Polsat News