Zamknij

Epidemia wraca do Chin. Najwyższy wzrost zakażeń od tygodni, są nowe ofiary

13.04.2020 09:52
Koronawirus Chiny
fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Epidemia koronawirusa powraca do Chin. Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała o najwyższym od 25 marca wzroście nowych zakażeń koronawirusem. Na Covid-19 zmarły w Chinach kolejne dwie osoby, a ponad setka uległa zakażeniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chiny rozpoczęły stopniowe otwieranie miast i gospodarki. Po kilkudziesięciu dniach otworzono zamknięte na świat wielomilionowe miasto Wuhan, ognisko pandemii. Nie można jednak mówić o całkowitym poluzowaniu rygorów i powrocie do codzienności. Chińczycy wciąż ulegają zakażeniom i chorują na Covid-19, nie stronią od noszenia maseczek..

W kraju widać niepokojącą tendencję – przybywa nowych zakażeń i już nie tylko wśród przyjezdnych z zagranicy.

Zobacz także

Narodowa Komisja Chin poinformowała w sobotę o 108 przypadkach nowych zakażeń  w ciągu ostatniej doby. Był to najwyższy wynik od 25 marca. Pocieszeniem może być fakt, że zaledwie dziesięć z nich dotyczyło mieszkańców Chin – 98 to przypadki „przywiezione” z zagranicy.

Niestety, odnotowano też dwa przypadki śmierci na Covid-19. Dzień wcześniej nie notowano żadnego zgonu. Od początku epidemii w Chinach zmarło 3341 osób. Całkowita liczba wszystkich zakażonych wzrosła do 82 160 - podano w poniedziałkowym komunikacie komisji.

Zobacz także

Służby Chin informowały również o 61 nowych, bezobjawowych przypadkach zakażenia. Państwo prowadzi tę statystykę stosunkowo niedługo - infekcje nie są wliczane do bilansu, dopóki u zakażonych nie pojawią się pierwsze symptomy choroby.

mid-epa08358780
fot. PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI
mid-epa08358256
fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

RadioZET.pl/PAP