Zamknij

Tajemnicza choroba związana z Covid-19 zabiła 3 małych dzieci. ”To coś nowego”

10.05.2020 11:16

Tajemnicze schorzenie związane z koronawirusem zabiło w Nowym Jorku troje małych dzieci - powiedział gubernator stanu Andrew Cuomo w trakcie sobotniej konferencji prasowej. Uznał sytuację za „naprawdę niepokojącą”.

Dziecko
fot. Shutterstock

Troje małych dzieci zmarło w Nowym Jorku z powodu tajemniczego schorzenia wiązanego z koronawirusem. Według stanu na sobotę, ponad 73 dzieci cierpiało na rzadkie schorzenie przypominające zespół wstrząsu toksycznego i chorobę Kawasakiego.

Choroba zabrała życie trzem młodym nowojorczykom.(…) To jest coś nowego. To się rozwija

- powiedział gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo.

Tajemnicze schorzenie związane z koronawirusem

Według gubernatora wiele z tych dzieci nie miało objawów typowych dla schorzeń układu oddechowego łączonych z koronawirusem. U wszystkich zarejestrowano natomiast albo pozytywny wynik testu na Covid-19, albo obecność przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Czy koronawirus może wywołać chorobę Kawasakiego?

Gubernator podkreślił, że na wniosek Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Nowy Jork pomaga opracować krajowe kryteria identyfikowania i reagowania na atakującą dzieci chorobę. Stanowy Departament Zdrowia współpracuje również w badaniu genomu w celu ustalenia źródła tego syndromu.

Cuomo wskazywał jednocześnie na spadek liczby zakażeń oraz liczby nowych przypadków hospitalizacji. W ciągu ostatnich 24 godzin stan Nowy Jork odnotował 226 zgonów z powodu Covid-19 w porównaniu z 216 zgonami poprzedniej doby.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP