Zamknij

Ognisko koronawirusa w kolejnym szpitalu. Zarażonych ponad 40 osób

23.09.2020 19:52
Koronawirus
fot. East News/LUKASZ GDAK (zdjęcie ilustracyjne)

Choroszcz. Do ponad 40 wzrosła liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 w szpitalu psychiatrycznym. Ognisko koronawirusa wykryto tam w połowie września. Sytuacja jest rozwojowa — na bieżąco wykonywane są testy.

Wciąż rośnie liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 po wykryciu ogniska koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Dotychczas zakażenie potwierdzono u 23 pacjentów oraz 17 pracowników oraz u dwóch osób z kontaktu — przekazała kierownik działu epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Iwona Sienkiewicz.

Choroszcz. Ognisko koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym

Na początku koronawirusa wykryto na oddziale ogólnopsychiatrycznym - IV Klinice Psychiatrii. Następnie SARS-CoV-2 potwierdzono na oddziale psychiatrii sądowej, który jest oddziałem o charakterze zamkniętym (pacjentów kieruje tam sąd).

Przyjęcia pacjentów nie są wstrzymane. Pacjent, który zostanie skierowany na ten oddział, w momencie przyjęcia będzie miał wykonany test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Do czasu uzyskania wyniku będzie podlegał izolacji

Krzysztof Szeweluk - szpital w Choroszczy

Jak przekazał szpital, zakażeni koronawirusem pracownicy przebywają aktualnie w izolacji domowej. Wiadomo także, że z kontaktu z ogniskiem koronawirusa w szpitalu związane są przypadki koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby w Choroszczy. Sanepid podkreśla, że to jedno ognisko choroby. Polska Agencja Prasowa próbowała uzyskać informacje o aktualnej sytuacji w DPS, jednak jak na razie placówka nie przekazała żadnego komunikatu.

Koronawirus w placówkach medycznych na Podlasiu

Wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna przekazała także, że koronawirusa potwierdzono u sześciu osób (czterech pracowników i dwóch pacjentów) szpitala wojewódzkiego w Suwałkach oraz u pięciu osób ze szpitala powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Zobacz także

Natomiast sanepid w Wysokiem Mazowieckiem poinformował, że trwa dochodzenie epidemiologiczne i na razie nie podaje żadnych innych informacji w tej sprawie.

RadioZET.pl/PAP