Zamknij

Ognisko koronawirusa w uzdrowisku w Ciechocinku. Kolejni pensjonariusze zarażeni

25.08.2020 12:49
Koronawirus
fot. East News/JACEK DOMINSKI

Koronawirus w Ciechocinku. U 21 pacjentów Szpitala Uzdrowiskowego Nr IV stwierdzono zarażenie SARS-CoV-2. Placówka czeka na wyniki u jeszcze 69 osób.

Uzdrowisko w Ciechocinku przekazało za pomocą mediów społecznościowych informacje, że u 21 pacjentów stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wśród osób zarażonych SARS-CoV-2 nie ma żadnego pracownika obiektu.

Koronawirus w Ciechocinku. Kolejni pacjenci zarażeni

O pierwszym przypadku koronawirusa w Szpitalu Uzdrowiskowym Nr IV w Ciechocinku informowaliśmy w piątek, 21 sierpnia. Obiekt natychmiast odizolowano i wszczęto odpowiednie procedury polegające na przebadaniu pensjonariuszy oraz pracowników placówki.

Zobacz także

Szpital Uzdrowiskowy Nr IV ("Dom Zdrojowy") we wtorek przekazał, że wzrosła liczba zakażonych kuracjuszy. Aktualnie koronawirusa zdiagnozowano u 21 pacjentów. Nadal placówka czeka na wyniki 69 innych osób. Do tej pory SARS-CoV-2 nie zaraził się żaden pracownik.

Koronawirus w Polsce

We wtorek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 763 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Przez Covid-19 zmarło kolejnych 17 osób w wieku od 45 do 96 lat. Większość z tych osób miała choroby współistniejące.

Zobacz także

Aktualnie w szpitalach z powodu koronawirusa przybywa 2167 osób, wśród nich 76 pacjentów przybywa pod respiratorem. Resort zdrowia przekazał także, że kwarantanną objęto 100 tys. 23 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 8 544 osoby.

RadioZET.pl